26. 09. 2020 14:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Rukami tatéra Jerguša Matisa prešlo viacero športovcov: Tento má neuveriteľný prah bolesti

Vyspovedal ho kolega zo športovej redakcie TV Markíza Miroslav Held.

Rozhovor s tatérom.
Rozhovor s tatérom.

Po rozhovoroch s hokejistami Martinom Fehérvárym, Tomášom Marcinkom a Marekom Viedenským vyspovedal náš kolega zo športovej redakcie Televízie Markíza Miroslav Held v rámci svojich rozhovorov tentoraz profesionálneho tatéra Jerguša Matisa, ktorý sa tejto činnosti venuje už viac ako 13 rokov.

Jerguš v 12-minútovom rozhovore prezradil, ako sa dostal k tetovaniu. „Bolo to asi v 15 rokoch. Môj otec ako kameraman vtedy nakrúcal niečo ohľadom tetovania, a tak ma to zaujalo. Navrhol mi, že ak vydržím do osemnástky, tak mi prvé tetovanie sám zaplatí," zalovil v pamäti.

Na Mirovu otázku, kde získava nápady, odpovedal: „Za tie roky som si už vyvinul schopnosť, ako zhmotniť tok myšlienok a spraviť ich, takpovediac, na mieru."

„Keď som začínal s tetovaním, leteli hlavne motívy démonov, u žien najmä ornamenty nad kríže. Teraz, najmä pod vplyvom množstva maganízov a sociálnych sietí, je tých štýlov oveľa viac," reagoval na Mirovu otázku, ako sa rokmi menili štýly tetovaní.

Rukami Jerguša však prešlo aj viacero zvučných mien z oblasti športu, medzi nimi niekdajšia tenistka Dominika Cibulková, futbalista Martin Škrtel či hokejisti Roman Kukumberg a Ján Brejčák.

Práve niekdajší kapitán slovenskej reprezentácie Škrtel ho zaujal ešte o čosi viac. "Má neuveriteľný vysoký prah bolesti. Myslím si, že by cítil bolesť, až keď keby sme ho tetovali na kostnej dreni," priznal.

O športovcoch sa hovorí, že sú problémové povahy. „Musím si ich zastať. S takýmito ľuďmi sa pracuje veľmi dobre, zrejme aj preto, že ako vrcholoví atléti museli byť celý život pod prísnou kontrolou," vysvetlil.

Celý rozhovor s Jergušom Matisom si pozrite tu:

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport