24. 10. 2020 23:09 , článok bol aktualizovaný 24. 10. 2020 23:16 | ABÚ DABÍ/TASR,ml

Neporaziteľný Nurmagomedov venoval triumf zosnulému otcovi a ukončil kariéru

AbdulmanapNurmagomedov sa stal v júli obeťou ochorenia COVID-19.

Archívna foto zo súboja Nurmagomedov - Poirier (2019)
Archívna foto zo súboja Nurmagomedov - Poirier (2019) Foto: TASR/AP/ Mahmoud Khaled

Ruský zápasník MMA Chabib Nurmagomedov obhájil majstrovský opasok v ľahkej váhe v organizácii UFC. Američana Justina Gaethjeho zdolal v druhom kole technickou submisiou.

Rus si tak vylepšil bilanciu na 29:0, v rámci UFC na 13:0. Gaethje si pripísal svoju tretiu prehru, v UFC tak má bilanciu 5:3 a celkovo v kariére 22:3.

Pre Nurmagomedova to bolo veľmi emotívne víťazstvo, ktoré venoval ho zosnulému otcovi. Abdulmanap Nurmagomedov zomrel v júli na COVID-19, predtým bol trénerom Chabiba.

Po zápase zhodil rukavice a oznámil, že to bol jeho posledný súboj v UFC.


zdroj: Youtube/ rccgcolfestac

Tridsaťdvaročný Rus bol favoritom duelu a úlohy sa zhostil perfektne. Od úvodných sekúnd ovládal stred oktagonu a neustále vyvíjal tlak na Američana. Otvárací pokus o takedown mu ešte nevyšiel, ale ďalší v závere prvého kola už áno. Gaethje, ktorý v súboji slávil miestami úspech údermi alebo nízkymi kopmi, sa na zemi ubránil do konca kola. Krátko po začiatku druhej päťminútovky ho však Nurmagomedov opäť dostal na podlahu a tentoraz už zápas ukončil technikou triangle choke v čase 1:34 min.

Nurmagomedov absolvoval tretiu úspešnú obhajobu opasku a opäť dokázal, že je jeden z najdominantnejších bojovníkov histórie MMA. V minulosti už pokoril aj Íra Conora McGregora či ďalšieho Američana Dustina Poiriera.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport