16. 11. 2020 11:38 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sestry Fialkové otvorene. Tieto otázky od novinárov z duše nenávidíme

Krásky z Čierneho Balogu ladia formu vo Švédsku, o necelé dva týždňe sa totiž začína nová sezóna biatlonistiek.

Miro Held počas rozhovoru so sestrami Fialkovými (sprava Paulína a Ivona).
Miro Held počas rozhovoru so sestrami Fialkovými (sprava Paulína a Ivona). Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Redaktor športovej redakcie Markízy Miro Held pokračoval v rozhovoroch so slovenskými športovými osobnosťami.

V rámci uplynulej desaťminútovky sa tentoraz spojil so sestrami Fialkovými. Paulína s Ivonou sú aktuálne v Škandinávii, kde sa už o necelé dva týždne začne nový ročník biatlonistiek.

Krásky z Čierneho Balogu ladia formu vo Švédsku, v ktorom, ako tvrdia, platia voči novému koronavírusu podstatne miernejšie opatrenia ako na Slovensku.

„Je to tu oveľa voľnejšie ako u nás. Reštaurácie či kaviarne sú bez problémov otvorené, žiadne rúška, akoby koronavírus ani neexistoval. Skôr na nás pozerajú, že prečo ich nosíme, avšak už sme na to zvyknuté," priblížila mladšia Ivona.

Jeho staršia a úspešnejšia sestra na otázku, prečo sa rozhodli pre tento šport, poznamenala: „Šport celkovo je veľmi dobrá možnosť, ako prísť na iné myšlienky a hýbať sa. Biatlon mi dal všetko, čo teraz mám, takže som za to nesmierne vďačná."

Mladšia Ivona priznala, že v ňom videla spôsob, ako vybiť energiu. „Postupne v ňom vznikali priateľstvá a dostala som sa až na profesionálnu úroveň," doplnila.

Miro Held sa v závere rozhovoru spýtal oboch reprezentantiek na to, akú najhlúpejšiu otázku od novinárov dostali. „Často sa ma pýtajú, aké mám ciele do sezóny, z duše to nenávidím. Taktiež aj, že či mám v pláne sa zúčastniť všetkých pretekov Svetového pohára," hovorí s úškrnom Paulína, na čo okamžite reaguje aj Ivona.

„Pre mňa je zas najblbšia otázka, keď sa niekto pýta, že máme sezónu v zime, a teda čo robíme na jar, cez leto a na jeseň? doplnila s dávkou sarkazmu Ivona.

Celý rozhovor so sestrami Fialkovými si môžete pozrieť tu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport