Live
Sledujte NAŽIVO: Minister Gröhling informuje o otváraní škôl
Sledujte tu
15. 01. 2021 09:52 , článok bol aktualizovaný 15. 01. 2021 12:04 | DŽIDDA/TASR

Motocyklista Pierre Cherpin (†52) zomrel na následky pádu na Rely Dakar

Je prvou obeť tohtoročnej edície pretekov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Francúzsky motocyklista Pierre Cherpin zomrel na následky pádu, ktorý utrpel v nedeľňajšej (10. 1.) siedmej etape Rely Dakar. Je prvá obeť tohtoročnej edície pretekov, píše agentúra AFP.

Päťdesiatdvaročný Cherpin bol na svojej štvrtej Rely Dakar. Tragický pád sa odohral okolo obeda počas nedeľňajšej etapy. Doktori za ním prileteli vrtuľníkom a našli ho v bezvedomí, následne ho previezli do nemocnice Sakaka, kde vyšetrenia odhalili ťažké poranenia hlavy. Následne podstúpil operáciu na zredukovanie epidurálneho hematómu, uviedli ho do umelého spánku a jeho stav bol v uplynulých dňoch stabilizovaný.

Neskôr ho letecky previezli do Džiddy, odkiaľ vo štvrtok odletel do nemocnice do francúzskeho Lille. Prevoz však neprežil. „Pierre Cherpin zomrel na následky zranení počas prevozu lekárskym lietadlom z Džiddy do Francúzska. Celá karavána Dakaru chce vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, príbuzným a priateľom," uvádza sa vo vyhlásení organizátorov.

Cherpin sa prvýkrát predstavil na Dakare v roku 2009, keď sa preteky konali v Južnej Amerike. Na slávnu rely sa vrátil aj v rokoch 2012 a 2015. Prvé dve účasti dokončil, počas tretej ho zradil motor a musel odstúpiť. Štvrtá sa mu stala osudnou. Pred siedmou etapou figuroval na 77. mieste. „Som amatér, nechcem vyhrávať, ale objavovať krajiny, ktoré by som inak nemal možnosť vidieť. Všetko je tu vzrušujúce: jazda na motorke, prežívanie svojej vášne, spoznávanie samého seba," uviedol pred pretekmi.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport