17. 01. 2021 20:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Vlhová mohla mať na MS problém. Do redakcie nám prišiel mail, v ktorom jej SLA chcela zrušiť ubytovanie

„Žiadne ubytovanie zrušené nebolo", bráni sa Slovenská lyžiarska asociácia.

Radosť Petry Vlhovej.
Radosť Petry Vlhovej. Foto: TASR

Kým Petra Vlhová bojuje o titul najlepšej lyžiarky sveta, v zákulisí sa vedú boje o budúcnosť tohoto športu.

Februárové majstrovstvá sveta mohli byť bez našej najlepšej športovkyne. Do redakcie sa nám dostala mailová komunikácia, v ktorej sa pokúšali funkcionári lyžiarskej asociácie zrušiť ubytovanie pre celú reprezentáciu.

Tento mail mohol narobiť v talianskej Cortine poriadne problémy úradujúcej majsterke sveta Petre Vlhovej. Hrozilo, že počas šampionátu nebude mať kde bývať.

„Chceli by sme vás požiadať o zrušenie ubytovania pre športovcov Slovenskej lyžiarskej asociácie a vrátenie depozitu 9 380,16,- Eur," píše sa v emailovej správe.

Našťastie, skôr ako stihol taliansky usporiadateľ rezerváciu zrušiť, sa o celej veci dozvedel Slovenský olympijský výbor. Ten od konca minulého roka zastupuje našich lyžiarov namiesto asociácie, ktorá prišla o štatút národnej organizácie.

„Žiadne ubytovanie zrušené nebolo. SLA však podľa zákona nemôže hradiť náklady športovcom, ktorí nie sú jej členmi. Napriek tomu, že SLA nedostala na tieto preteky žiadne štátne peniaze, svojim členom uhradí, čo bude v jej silách," uvádza sa v stanovisku Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Naša najúspešnejšia športovkyňa Petra Vlhová odišla z lyžiarskej asociácie po dlhoročných sporoch. Spolu s ďalšími športovcami a klubmi si založili nový zväz a plánujú prebrať žezlo po asociácii. Kým sa ale o tom definitívne nerozhodne, lyžiarske športy u nás zastrešuje Olympijský výbor.

Aj taliansky tréner naznačil čo to zo zákulisia toho športu. Samotné výkony Petry Vlhovej na zjazdovke nemusia byť to jediné, čo rozhoduje. Podľa jeho slov majú Shiffrinová, Nórky i Rakúšanky iné podmienky ako my. A veľké tímy sa snažia dostať náš tím do zložitej situácie.

Viac si pozrite v reportáži Mareka Gudiaka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport