18. 01. 2021 13:57 | BRUSEL/TASR

EÚ schválila miliónovú injekciu pre slovenské športové kluby

EK dospela k záveru, že ide o nevyhnutné opatrenie na odstránenie závažnej poruchy fungovania hospodárstva členského štátu EÚ.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: AP Photo/Yves Logghe

Európska komisia (EK) v pondelok oznámila, že v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu schvaľuje slovenský program na poskytnutie finančnej pomoci vo výške 8 miliónov eur v prospech profesionálnych športových klubov.

Komisia spresnila, že schválila slovenský program v hodnote osem miliónov eur na podporu športových klubov zúčastňujúcich sa v profesionálnych ligách. Rozhodnutie vlády SR bolo prijaté vzhľadom na vypuknutie a šírenie pandémie nového koronavírusu.
Uvedenú schému pomoci schválili na základe dočasného právneho rámca štátnej pomoci, ktorý bol prijatý vlani v marci a následne aj aktualizovaný Európskou komisiou, a ktorý platí pre všetky členské krajiny EÚ.

Verejná podpora bude mať formu priamych grantov pre spoločnosti, ktoré zaznamenali výrazný pokles príjmov v dôsledku prepuknutia pandémie a opatrení uložených vládou na obmedzenie šírenia nového koronavírusu.

Cieľom tejto schémy je uspokojiť potreby príjemcov v oblasti likvidity a zaistiť pokračovanie ich činností aj napriek pandemickej situácii. Komisia skonštatovala, že predložená schéma štátnej pomoci je v súlade s jej podmienkami stanovenými v dočasnom právnom rámci. Poskytnutá podpora nepresiahne sumu 800.000 eur pre jednu spoločnosť a bude vyplatená najneskôr do 30. júna 2021.

Komisia dospela k záveru, že ide o nevyhnutné, vhodné a primerané opatrenie na odstránenie závažnej poruchy fungovania hospodárstva členského štátu EÚ a na tomto základe schválila toto opatrenie podľa pravidiel EÚ o štátnej pomoci.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport