21. 01. 2021 10:09 | CRANS-MONTANA/tvnoviny.sk

Dvojaký meter lyžiarskej federácie. Vlhová nemá rovnaké podmienky ako elitné tímy

Magoni sa pre Petru snažil vybaviť rovnaké podmienky, ako majú tímy zo Švajčiarska, USA, Talianska a Slovinska.

Na snímke vľavo slovenská lyžiarka Petra Vlhová a vpravo tréner Livio Magoni.
Na snímke vľavo slovenská lyžiarka Petra Vlhová a vpravo tréner Livio Magoni. Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je opäť znevýhodnená oproti súperkám a nebude mať rovnaké podmienky ako elitné lyžiarske tímy. Rozhodlo o tom zamietavé stanovisko Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), ktorá tak nevyhovela žiadosti Vlhovej trénera Livia Magoniho, informuje portál Aktuality

Odmietavý postoj FIS slovenskej lyžiarke znemožnil plnohodnotnú prípravu na obrovský slalom, ktorý sa pôjde v rámci Svetového pohára v talianskom Kronplatze budúci týždeň.

Tréner Livio Magoni sa pre svoju zverenkyňu snažil vybaviť rovnaké podmienky, ako majú elitné lyžiarske tímy zo Švajčiarska, USA, Talianska a Slovinska. Dostal však negatívnu odpoveď.

„Morálka v tíme je vysoká, rovnako aj Petrina. Musíme len tvrdo pracovať a v Crans-Montane sa budeme v tréningoch zameriavať aj na prvky obrovského slalomu," povedal Livio Magoni pre taliansky portál NeveItalia.

Petra Vlhová sa po príprave v rodisku trénera Livia Magoniho presunula do Crans-Montany, kde sú cez víkend na programe dva zjazdy a super-G. Potom sa pretekárky presúvajú do talianskeho Kronplatzu, kde sa v utorok pôjde obrovský slalom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport