10. 02. 2021 13:56 | CORTINA D'AMPEZZO/kc

Vlhovej tím kritizuje organizátorov MS. Urobili hneď niekoľko zbytočných chýb

Petra Vlhová absolvuje 5 pretekov za 10 dní.

Na snímke vľavo slovenská lyžiarka Petra Vlhová a vpravo tréner Livio Magoni.
Na snímke vľavo slovenská lyžiarka Petra Vlhová a vpravo tréner Livio Magoni. Foto: TASR

Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní už mali byť o takomto čase v plnom prúde, no nepriaznivé počasie už tretí deň bráni lyžiarom v súťažení. Doteraz sa neuskutočnila ani jedna disciplína a v dejisku šampionátu tak pochopiteľne narastá nervozita.

Prispeli k tomu aj zvláštne rozhodnutia organizátorov, ktorí predviedli viacero zaváhaní. Utorkové Super G sa malo pôvodne začať o 13:00, no krátko pred štartom sa nad hornoučasťou svahu usadila hmla.

Organizátori vyčkávali, či sa počasie neumúdri a štart niekoľkokrát presunuli. Nepomohlo ani skrátenie trate, keď štart presunuli nižšie. Hmla totiž padal čoraz nižšie. Váhavý postoj organizátorov kritizoval aj tréner Petry Vlhovej Livio Magoni, podľa ktorého sa preteky mohli pokojne začať aj skôr. Informuje o tom portál Aktuality.

„Na presunutie štartu čakali hodinu. To bolo hlavná chyba. Odvtedy hmla padala ďalej a všade bola tma," uviedol Magoni pre taliansky portál NeveItalia, ktorý potvrdil, že trať bola pripravená už doobeda.

K rozhodnutiu organizátorov sa vyjadril aj ďalší člen tímu Petry Vlhovej - servisman Matteo Baldissarutti, ktorý im v rozhovore pre web Tek Deeps vytkol viacero chýb. 

„Prepočítali sa, zle to načasovali. Začať o 13.00, zrejme kvôli vysielacím právam, bolo neskoro. Mali to lepšie zorganizovať. Ak chceli posúvať štartovaciu búdku nižšie, mali to spraviť hneď a nie čakať, kým sa hmla taktiež posunie dole. Urobili sériu chýb a po nich by už boli preteky nebezpečné," 

Vlhová absolvuje 5 pretekov za 10 dní

V Cortine, kde Vlhová dosiaľ neštartovala, si musí na svoje úvodné vystúpenie počkať. Pondelkovú alpskú kombináciu museli po hustom snežení presunúť o týždeň, v utorok sa pre hmlu v hornej časti zjazdovky Olympia delle Tofane neuskutočnila ani súťaž super-G.

Presunuli ju na štvrtok (10.45). Na MS 2021 plánovala 25-ročná Slovenka štartovať v piatich zo šiestich individuálnych súťaží a po prvých dvoch sa chystala ísť do Jasnej pripravovať sa na točivý program druhého týždňa. Ak sa uskutočnia všetky jej súťaže podľa plánu, interval päť štartov sa zúži na 10 dní.

„Jediné, čo sme sa tu v Cortine naučili, je, že už vieme, kde sú lyžiarske vleky a ubytovanie. Čo sa týka zjazdovky, ešte sme si ju v ostrých pretekoch nevyskúšali, ale urobili sme si prehliadku trate," uviedol Magoni v rozhovore pre agentúru AP.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport