16. 02. 2021 09:20 , článok bol aktualizovaný 16. 02. 2021 10:44 | CORTINA D´AMPEZZO/TASR

VIDEO: Vlhovú v paralelnom obrovskom slalome na MS neuvidíme, takto vypadla v kvalifikácii

Slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe.

Petra Vlhová počas tréningu zjazdu na podujatí Svetového pohára vo Val d'Isere.
Petra Vlhová počas tréningu zjazdu na podujatí Svetového pohára vo Val d'Isere. Foto: TASR/AP/Giovanni Auletta

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila svoju kvalifikačnú jazdu utorňajších paralelných pretekov na majstrovstvách sveta. V Cortine d'Ampezzo bude chýbať v hlavnej súťaži šestnástich najrýchlejších pretekárok.

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe, lenže svoju jazdu nedokončila.

V porovnaní s novembrovým podujatím Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs, kde sa z víťazstva radovala práve Vlhová, sa na šampionáte išla kvalifikácia len na jedno kolo.

Vlhovej by však ani formát dvoch kôl neposkytol šancu na opravu, keďže v takom prípade by podľa pravidiel na oficiálnej stránke Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) bol na klasifikáciu potrebný súčet oboch časov.

Najlepší čas 32,69 sekundy dosiahla Švajčiarka Wendy Holdenerová v modrej dráhe, v tej červenej bola najrýchlejšia Slovinka Meta Hrovatová (32,78 s).

Šestnástka postupujúcich sa od 14.00 h predstaví na inom svahu vo vyraďovacej fáze, v ktorej by sa od osemfinále až po veľké finále malo ísť na dve jazdy.


Zdroj: YouTube/Trend Phone

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport