Live
Sledujte NAŽIVO: Ak by ŠÚKL nespochybnil reputáciu vakcíny, mohli sme ňou „zajtra“ očkovať, vyhlásil Matovič
Sledujte tu
26. 02. 2021 12:47 | VAL DI FASSA/TASR

Vlhová prišla o vedúcu pozíciu v boji o veľký glóbus. Nepomohol ani skvelý výsledok v zjazde

Vo Val di Fassa skončila na delenej 9. priečke.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Val di Fassa.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Val di Fassa. Foto: TASR/AP/Alessandro Trovati
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prišla o vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. V piatkovom zjazde vo Val di Fassa obsadila deviate miesto s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá ju na čele hodnotenia predstihla o 29 bodov. Druhá skončila Rakúšanka Ramona Siebenhoferová (+0,02 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,26).

Dvadsaťdeväťročná Gutová-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo, kde získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Dosiahla 31. víťazstvo na podujatiach SP, z toho jubilejné desiate v kráľovskej alpskej disciplíne. Pred súťažou zaostávala za Vlhovou o 42 bodov, za triumf si pripísala stovku, zatiaľ čo doterajšia líderka získala za deviatu priečku 29 bodov.

V talianskom stredisku sa náhradný zjazd za preteky v nemeckom Garmisch-Partenkirchene išiel v teplom, výrazne jarnom počasí. Lyžiarky sa v úvodnej pasáži snažili aj na terénnych vlnách držať čo najviac kontakt s podložkou, aby nabrali rýchlosť do rovinatejšej časti.

Gutová-Behramiová sa na trať vydala so sedmičkou, maximálne sa usilovala o jazdu v zjazdárskom postoji. Zároveň sa jej darilo oblúky prechádzať čisto a vysokou stopou. Hoci na treťom a štvrtom medzičase mierne zaostávala, do cieľového úseku si priviezla vysokú rýchlosť a tesne sa dostala do zelených čísel. Rozdiel dvoch stotín medzi ňou a Siebenhoferovou bol v prepočte 56 centimetrov.

Vlhová: V porovnaní s tréningami som išla oveľa lepšie

Vlhová v dvoch tréningoch zaostala za najrýchlejšími o 2,74 a 1,96 sekundy. V čase jej štartu s číslom 19 už vrchná pasáž vplyvom teploty mäkla. Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka sa napriek veľmi agresívnej jazde vyhral väčším zaváhaniam, jej odstup narastal veľmi mierne a sekundu presiahol až v cieli. Z ôsmej pozície po dojazde klesla ešte o jedno miesto, rovnaký čas mala aj Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorej v celkovom poradí prestížneho seriálu patrí tretia pozícia.

„Môj výkon hodnotím veľmi dobre, v porovnaní s tréningami som išla oveľa lepšie a vydala som zo seba maximum. Deviate miesto je naozaj veľmi dobré. Ťažko povedať, čo som zmenila, snažila som sa púšťať lyže a zobrať si čo najviac z dvoch tréningov. Tento zjazd vyzerá naoko jednoduchý, ale sú tam pasáže, ktoré som v tréningoch neprechádzala najlepšie," povedala Slovenka.

V sobotu je na programe ďalší zjazd a v nedeľu sa pôjde super-G, obe súťaže (obe o 11.00 h) sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu.

Výsledky piatkového zjazdu SP vo Val di Fassa:
1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:23,93 min, 2. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +0,02 s, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,26, 4. Kira Weidleová (Nem.) +0,33, 5. Breezy Johnsonová (USA) +0,36, 6. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,82, 7. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,84, 8. Laura Pirovanová (Tal.) +0,90, 9. Petra VLHOVÁ (SR) a Michelle Gisinová (Švaj.) obe +1,12

Celkové poradie SP (po 23 z 33 súťaží):
1. Gutová-Behramiová 1047 bodov, 2 VLHOVÁ 1018, 3. Gisinová 836, 4. Marta Bassinová 743, 5. Sofia Goggiová 740, 6. Federica Brignoneová (všetky Tal.) 651

Poradie v zjazde (6 z 8):
1. Goggiová 480, 2. Suterová a Johnsonová 330, 4. Gutová-Behramiová 283, 5. Ester Ledecká (ČR) 206, 6. Weidleová 205, ..., 11. VLHOVÁ 142

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport