15. 03. 2021 13:18 | LENZERHEIDE/TASR, kc

Preteky v Lenzerheide ohrozuje počasie. Ak zrušia zjazd, vyťažia z toho najmä Vlhová s Pinturaultom

Organizátori zrušili pondelkové tréningy.

Vojaci odpratávajú sneh v dolnej časti zjazdovky v Lenzerheide.
Vojaci odpratávajú sneh v dolnej časti zjazdovky v Lenzerheide. Foto: Profimedia.sk

Organizátori finále Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom Lenzerheide zrušili pondelkové tréningy mužov i žien na zjazd. Predstaviť sa v nich mala aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá bojuje o celkový triumf v SP. Tréningy zrušili pre nepriaznivé počasie, v oblasti totiž počas víkendu napadalo príliš veľa nového snehu.

Ďalšie tréningy sú naplánované na utorok, preteky v zjazde sú na programe v stredu. Muži majú štart o 9.30 h, ženy o 11.00 h. Informovala o tom oficiálna stránka Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Keby sa ani dovtedy počasie neumúdrilo, ohrozilo by to konanie samotných pretekov. Podmienkou na ich uskutočnenie je podľa pravidiel FIS odjazdiť aspoň jeden meraný tréning. Ak by k tomu naozaj došlo, bola by to dobrá správa pre viacerých lyžiarov, ktorí bojujú o body do celkového hodnotenia Svetového pohára. Medzi nimi sú aj hlavní favoriti na zisk celkového prvenstva Alexis Pinturault a Petra Vlhová, pre ktorých je zjazd najmenej obľúbenou disciplínou.

„V prípade, že sa zjazdy budú musieť zrušiť, vyťažia z toho Alexis Pinturault a Petra Vlhová. Obaja sú špecialisti skôr na technickí disciplíny a v tých rýchlostných boli pripravení brániť vedúcu pozíciu vo Svetovom pohári predtým, než sa cez víkend dostanú k slovu v slalome a obrovskom slalome. Je ešte priskoro o tom nahlas hovoriť, ale finálový týždeň Svetového pohára sa nezačína najlepšie," napísal portál neveitalia.it.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport