15. 03. 2021 16:18 | ´BRATISLAVA/kc

Vlhová zažíva rekordnú sezónu. Koľko už zarobila na odmenách a koľko peňazí je ešte v hre?

Lepšie na tom je iba jej najväčšia konkurentka v boji o veľký krištáľový glóbus.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Val di Fassa.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Val di Fassa. Foto: TASR/AP/Alessandro Trovati

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová má pred sebou ešte štyri preteky Svetového pohára, no už teraz je jasné, že čo sa týka zárobku, to bude jej najúspešnejšia sezóna.

Vo Svetovom pohári dosiahla 12 pódiových umiestnení, z toho šesťkrát stála na najvyššom stupienku. Vďaka skvelým výsledkom jej so zárobkom 438 091 švajčiarskych frankov (CHF) patrí 2. priečka v rebríčku prize money FIS. Viac zarobila iba Švajčiarka Lara Gutová- Behramiová, Vlhovej hlavná konkurentka v boji o veľký krištáľový glóbus.

kch2(1).jpg
Foto: TVNOVINY.sk
 

Do konca sezóny môže Slovenka teoreticky zarobiť ešte 180-tisíc frankov. Postaví sa na štart štyroch pretekov, víťazka každého z nich si odnesie 45-tisíc. Reálnu šancu na pódiové umiestnenie vo finále v Lenzerheide bude mať Vlhová najmä v slalome a obrovskom slalome.

Najlepší mužský zástupca zo Slovenska Adam Žampa zarobil na odmenách celkovo 9 650 CHF, jeho najvýraznejším výsledkom bolo 7. miesto v obrovskom slalome v Santa Caterine, za ktoré zinkasoval 3000 CHF.

Medzi mužmi vedie rebríček zárobkov Rakúšan Vincent Kriechmayr (335-tisíc) pred Francúzom Alexisom Pinturaultom (316-tisíc) a ďalším z Rakúšanov Marcom Schwarzom (255-tisíc).

kch1(1).jpg
Foto: TVNOVINY.sk
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport