16. 03. 2021 11:52 | LENZERHEIDE/TASR

Vlhová sa na svah nedostane ani dnes. Osud pretekov v zjazde je stále nejasný

Bez meraného tréningu nie je možné usporiadať zjazd. Finálové preteky sa po zrušení už nedajú nahradiť.

Vojaci odpratávajú sneh v dolnej časti zjazdovky v Lenzerheide.
Vojaci odpratávajú sneh v dolnej časti zjazdovky v Lenzerheide. Foto: Profimedia.sk

Organizátori finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní zrušili po pondelkových aj utorkové merané tréningy mužov a žien na zjazd. Po pondelkovom snežení nestihli vo švajčiarskom Lenzerheide do utorka odstrániť niekoľkocentimetrovú vrstvu snehu a pripraviť trať.

Navyše podmienky sťažoval aj silný vietor. Jury v snahe zachrániť preteky presunula oba tréningy na stredu, odjazdiť by ich mali tesne pred samotnými súťažami (mužský zjazd o 9.30, ženský o 11.00).

Bez meraného tréningu nie je možné usporiadať zjazd. Finálové preteky sa po zrušení už nedajú nahradiť, Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zamietla aj úvahy o možnej výmene poradia disciplín v Lenzerheide.

Ak to počasie dovolí, čaká v stredu organizátorov mamutí program s dvoma tréningami a dvoma zjazdmi, informovala agentúra APA. Podľa AFP však predpoveď meteorológov neveští nič dobré. Vyhliadky nie sú dobré ani pre štvrtkové superobrovské slalomy.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pred finálovými súťažami vedie celkové poradie SP o 96 bodov pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou. Na záverečnom podujatí boduje iba najlepšia pätnástka vo výsledkovej listine. Ženy absolvujú vo štvrtok super-G, v sobotu pôjdu slalom a v nedeľu obrovský slalom.

Gutová-Behramiová už v minulosti dokázala v Lenzerheide triumfovať v zjazde i super-G, zatiaľ čo Vlhová v tomto stredisku v rýchlostných disciplínach SP ešte neštartovala, v roku 2018 však vyhrala slalom.

Ak by stredajšie zjazdy zrušili, pripadli by malé glóbusy Švajčiarovi Beatovi Feuzovi a Talianke Sofii Goggiovej, ktorí pred záverečnými súťažami viedli klasifikáciu v disciplíne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport