25. 03. 2021 17:59 | BRATISLAVA/TASR, ml

Petra Vlhová reagovala na Magoniho tvrdé slová na jej adresu v talianskych médiách

Taliansky tréner ju prirovnal k žehličke, kým o svojich krajankách hovoril ako o diamantoch.

Petra Vlhová a veľký kryštáľový glóbus.
Petra Vlhová a veľký kryštáľový glóbus. Foto: AP Photo/Marco Trovati

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zareagovala vo štvrtok na sociálnych sieťach na medializované vyjadrenia svojho trénera Livia Magoniho. Zdôraznila, že situáciu v tíme, v ktorom jeho šéf Igor Vlha avizoval "kozmetické" zmeny, si členovia vydiskutujú interne. Taliansky kouč má platnú zmluvu aj na budúcu, olympijskú sezónu.

Rozhovor s Magonim pre talianske periodikum Corriere della Sera vyšiel v utorok, teda v deň, keď Vlhová ukázala na tlačovej konferencii na Bratislavskom hrade veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári. Slová trénera citovali viaceré slovenské portály. "Negatívne vyjadrenia môjho trénera Livia Magoniho v talianskych médiách, s ktorými ma novinári konfrontujú posledných 24 hodín, nás všetkých zasiahli v čase absolútnej radosti. Ja sa neznížim k tomu, aby som ich komentovala bez toho, aby sme sa o tom všetci navzájom neporozprávali a nevyjasnili sme si tak svoje postoje. Každý tím, rovnako ako rodina, má svoje vnútorné problémy a počas sezóny nabitej emóciami ich máme aj my. Vždy sme však naše rozpory a rozličné názory vedeli využiť na posilnenie nášho tímu. A ak by sme to nerobili lepšie ako naši konkurenti, nikdy by sme najvzácnejšiu lyžiarsku trofej nezískali a tak ako vždy doteraz, nebudeme interné záležitosti a vnútornú stratégiu nášho tímu riešiť cez médiá," napísala Vlhová na facebooku a instagrame.

Magoni v rozhovore prirovnával Vlhovú k talianskym lyžiarkam Bassinovej, Brignonovej či Goggovej. Kým o Taliankach hovoril ako o diamantoch, Petru nazval žehličkou. "Možno je hypertechnologická, ale vždy to bude iba žehlička," uviedol tréner.

Dvadsaťpäťročná Slovenka zverejnila v príspevku fotografiu, na ktorej pózuje s Magonim a trofejou po skončení finálového podujatia SP vo švajčiarskom Lenzerheide: "Naplnením sna o veľkom krištáľovom glóbuse som vo svojej kariére dosiahla prelom, ktorý pre mňa osobne znamená aj potlačenie pochybností o tom, či môžem dlhodobo konkurovať úplne najlepším a plniť tak svoje ďalšie športové sny. Som šťastná z tohto obrovského úspechu a hrdá na mojich najbližších, na celý môj Ski Team Vlha."


VIAC Z Šport