08. 04. 2021 14:49 | BRATISLAVA/kc

Magoni túži po pozornosti, niekedy si dá vlastný gól, tvrdí jeho bývalý šéf

Andrea Massi spolu s Magonim pôsobil v tíme slovinskej lyžiarskej legendy Tiny Mazeovej.

Na snímke vľavo slovenská lyžiarka Petra Vlhová a vpravo tréner Livio Magoni.
Na snímke vľavo slovenská lyžiarka Petra Vlhová a vpravo tréner Livio Magoni. Foto: TASR

Náhly koniec trénera Livia Magoniho v tíme našej najúspešnejšej lyžiarky Petry Vlhovej, nebol až taký nečakaný. Naznačil to bývalý kolega talianskeho trénera, ktorý prehovorili o svojich skúsenostiach počas spoločného pôsobenia v tíme slovinskej lyžiarskej legendy Tiny Mazeovej. Píše o tom portál Aktuality.

Andrea Massi, bývalý Magoniho šéf v rozhovore pre slovinský portál siol.net prezradil svoje pocity z rozchodu Slovenky a jej trénera Magoniho, ktorých cesty sa rozišli po piatich úspešných rokoch.

„Magoni je v prvom rade skvelý expert, ale mám pocit, že má nejaký rodinný komplex. Jeho sestra Paola je olympijskou víťazkou a brat Oscar je zase úspešný futbalista a tréner. Rozprávali sme sa o tom viackrát, vyzerá to, ako keby niekedy chcel len pozornosť," myslí si Andrea Massi.

Narážal tým aj na nedávny rozhovor Magoniho pre talianske noviny Corriere della Serra, za ktorý sa teraz už bývalý kouč Petry Vlhovej ospravedlnil.

Tina Mazeová a Andrea Massi na archívnej snímke z roku 2014.
Tina Mazeová a Andrea Massi na archívnej snímke z roku 2014. Foto: Profimedia.sk
 

Taliansky tréner, ktorý istý čas tvoril pár so svojou niekdajšou zverenkou Mazeovou si zaspomínal na nezhody, ktoré mal s Magonim ohľadom vystupovania pred médiami.

„Chápem to po svojom. Je fakt, že alpské lyžovanie nemá v niektorých krajinách adekvátny priestor v médiách. Ale ako líder tímu som si vyhradil právo, že všetku komunikáciu smerom von budem riešiť ja," povedal Massi a vyjadril sa aj k odchodu Magoniho z Vlhovej tímu.

„Magoni je profík, ale niekedy si dá vlastný gól. Je ťažké hovoriť o tomto konkrétnom prípade. Možno to bol jeho spôsob, ako ukončiť päťročný vzťah s Petrou. Od nás odišiel podobne," dodal tréner.


VIAC Z Šport