26. 04. 2021 16:04 | BRATISLAVA/kc

UFC Fight Night prichádza na VOYO: Vrcholom večera bude ostro sledovaný zápas Reyes vs. Procházka

Priamy prenos turnaja sa začína v noci zo soboty na nedeľu o 4.00 hod.

Reyes vs Procházka na VOYO.
Reyes vs Procházka na VOYO. Foto: ufc.com

Fanúšikovia MMA športu si prídu na svoje. V noci zo soboty na nedeľu VOYO v priamom prenose odvysiela turnaj najprestížnejšej MMA organizácie UFC. Vrcholom večera bude súboj zaujímavý najmä pre českých a slovenských fanúšikov, v ktorom si zmerajú sily Američan Dominick "Devastator" Reyes a Čech Jiří "Denisa" Procházka, trojka a päťka rebríčka poloťažkej váhy.

Procházku čaká doteraz najťažší súper v jeho kariére. Títo dvaja bojovníci sa mali stretnúť na turnaji UFC Fight Night: Reyes vs Procházka (27.2.2021). Súboj však bol nakoniec presunutý z dôvodu Reyesovho zranenia a tak sa súboj uskutoční až 1.5. 2021.

Víťaz sa priblíži k titulovému súboju

Český bojovník si meno urobil v japonskej organizácii Rizin, v ktorej vybojoval titul v poloťažkej váhe.Procházka (27 výhier- 3 prehry- 1 remíza) momentálne ťahá 11-zápasovú víťaznú šnúru. Jeho posledná prehra prišla ešte v roku 2015, keď ho knokautoval Muhammed Lawal.

Odvtedy sa však Procházka zlepšil a v súčasnosti patrí medzi najdominantnejších bojovníkov. Pri jeho zápasoch je veľká pravdepodobnosť, že sa skončia ešte pred limitom. Vďaka svojej výbušnosti je považovaný za K.O. umelca. Jeho veľkou zbraňou je úder naskočeným kolenom, ktorým často otvára kombinácie a dokáže ním súpera zaskočiť.

Zdroj: YouTube/ Thats why MMA!

Procházkovi niekedy vyčítajú jeho ľahkomyseľný štýl. Má tendenciu robiť zo zápasu šou a často súperov provokuje so zvesenými rukami. Český bojovník však tvrdí, že to k nemu patrí a niekedy zámerne nechá súpera prevziať iniciatívu, čo ho vyhecuje k lepšiemu výkonu.

Procházka má za sebou iba jeden zápas v UFC, no brutálnym knokautom, ktorý uštedril Volkanovi Oezdemirovi ukázal, že je viac než pripravený na najvyšší level.


Zdroj: YouTube/ UFC

Dominick Reyes (12 výhier - 2 prehry - 0 remíz) patrí medzi elitu poloťažkej váhy a po dvoch prehrách s mimoriadne ťažkými súpermi Johnom Jonesom a Janom Blachowiczom má veľkú motiváciu potvrdiť svoje kvality.

Tretia prehra za sebou by ho v hierarchii UFC posunula o level nižšie. V prípade víťazstva by sa mohol dostať vyššie v poradovníku na titulový zápa

Turnaj UFC Fight Night: Reyes vs Procházka prebehne 1. mája 2021 (v noci 2. mája) v domácom UFC Apex v Las Vegas, ktoré aj v roku 2020 hostilo takmer všetky turnaje organizácie okrem tých v Abú Dhabí. Pôjde o ďalší zo série populárnych galavečerov UFC Fight Night, kde sa vždy stretne kombinácia skúsených zápasníkov s nováčikmi organizácie. Hlavnú kartu budete môcť naživo sledovať na VOYO. Prvý zápas by sa mal začať o 4.00 hod.

HLAVNÁ KARTA UFC fight night v Las Vegas

Hlavná karta UFC fight night..jpg
Hlavná karta UFC fight night..jpg Foto: ufc.com
 


Komentáre ( 0)


VIAC Z Šport