07. 05. 2021 06:00 | LANSING/kc

Vyzeralo to, že je z najhoršieho vonku, no prišiel šok. Chlapec zomrel po ťažkom úraze pri bejzbale

K nehoda s tragickým následkami došlo v americkom meste Lansing.

Cooper Gardner.
Cooper Gardner.

Diváci na zápase juniorskej ligy v americkom meste Lansing v štáte Michigan s hrôzou sledovali, ako po zrážke so súperom zostal na zemi ležať hráč Bath High School Cooper Gardner. Vtedy ešte nikto netušil, aké je to vážne.

Chlapec dostal zásah kolenom do hlavy, keď sa snažil vyautovať protihráča, ktorý sa v sklze snažil obsadiť druhú métu. Skončil v bezvedomí a po prevoze do nemocnice vyšetrenie ukázalo, že utrpel poškodenie mozgu. Jeho stav sa ešte viac zhoršil počas operácie, keď mu začalo zlyhávať srdce aj pľúca. Lekárom sa podarilo ho stabilizovať, no jeho zdravotný stav zostal naďalej vážny.

Gardner strávil šesť dní na jednotke intenzívnej starostlivosti predtým, ako bol presunutý na bežnú nemocničnú izbu a prepustený domov. Lekári rodičom povedali, že by sa mal úplne zotaviť, no čaká ho dlhá liečba.

Potom sa však vyskytol ďalší problém. Napriek tomu, že mal zdravotné poistenie sa ukázalo, že nepokryje všetky náklady na liečenie. Rodina to chcela riešiť založením zbierky. Keď už to vyzeralo, že je všetko na dobrej ceste, prišiel obrovský šok - chlapec náhle zomrel. Mal iba 16 rokov.

„Nikdy by mi nenapadlo, že sa to takto môže skončiť. Bol to dobrý a pokorný žiak. Mal všetko pred sebou.. bol príliš mladý," uviedol pre miestne noviny Michael Collins, Gardnerov tréner.

„Keď ste mali zlý deň, stačil jeden jeho úsmev a všetko ste zrazu vnímali pozitívne," dodal Collins.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport