12. 05. 2021 11:23 | LAS VEGAS/tvnoviny.sk

Nová éra v ľahkej divízii UFC. Oliveira a Chandler si to rozdajú o opasok po Nurmagomedovovi

Po dlhej dobe pri tom budú aj diváci. Celú hlavnú kartu odvysiela VOYO naživo.

UFC 262: Oliveira vs Chandler.
UFC 262: Oliveira vs Chandler. Foto: UFC

Organizácia UFC zaháji turnajom UFC 262 novú éru v ľahkej divízii. Po viac než troch rokoch spoznáme meno nového šampióna tejto váhovej kategórie. O uvoľnený opasok po legendárnom Khabibovi Nurmagomedovi si to rozdajú Brazílčan Charles Oliveira (3. v rebríčku) s Američanom Michaelom Chandlerom (4. v rebríčku).

Hlavný súboj galavečera v Houstone si priamo v Toyota Arene pozrie 17-tisíc fanúšikov. Po dlhej dobe tak pôjde o plnohodnotný MMA zážitok aj s diváckou kulisou. Slovenskí a českí fanúšikovia UFC si budú môcť zápasy vychutnať prostredníctvom platformy VOYO. Priamy prenos sa začne v noci zo soboty na nedeľu o 4.00 hod.

Druhým najväčším lákadlom turnaja je ďalší zápas ľahkej divízie, v ktorom si zmerajú sily Američania Tony Ferguson (5. v rebríčku) a Beneil Dariush (9. v rebríčku).

Pripraví Oliveira Chandlerovi prvú prehru na zemi?

Duel Oliveira vs. Chandler sľubuje vzrušujúcu zápletku, ktorá je aj z pohľadu stávkových kurzov mimoriadne vyrovnaná. O šampiónsky opasok sa totiž prvýkrát pobijú najlepší zemiar v histórii UFC a mnohonásobný šampión Bellatoru, ktorý vletel do najprestížnejšej organizácie ako uragán.

Charles "Do Bronx" Oliveira ( 30 výhier, 8 prehier) je špecialista na Jiu-Jitsu a rekordman UFC v pošte víťazných submisií (19) aj ukončení pred časovým limitom. Momentálne ťahá úctyhodnú šnúru 8 víťazných zápasov a naposledy si poradil práve s obávaným Tonym Fergusonom.

Michael "Iron" Chandler (22 výhier, 5 prehier) je skúsený bojovník, ktorý vo svojej UFC premiére porazil Dana Hookera. Jeho prednosťou je výborný pohyb v postoji, keď neustále dokáže vyvíjať tlak a hroziť tvrdými údermi zo zadnej ruky. Zároveň je však výborným zemiarom, čo dokazuje 7 víťazstiev po submisii a fakt, že týmto spôsobom nikdy nebol ukončený.

Kompletný zoznam zápasov na hlavnej karte aj predzápasov si môžete pozrieť TU. 

Hlavnú kartu UFC 262 odvysiela aj videoportál VOYO. Priamy prenos sa začína v noci zo soboty na nedeľu (16.5) o 4.00 hod.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport