20. 05. 2021 13:24 | MOSKVA/kc

VIDEO: Súboj tínedžerov s trpasličím vzrastom vyvolal protichodné reakcie

Okolo súboja, ktorý mal zorganizovať MMA bojovník Asxab Mamaev, panuje viacero nejasností.

Súboj trpaslíkov.
Súboj trpaslíkov. Foto: Instagram/tamaaev

Súboj dvoch tínedžerov s vrodenou poruchou rastu patrí v súčasnosti medzi najdiskutovanejšie témy vo svete MMA športu. Netradičná konfrontácia zákonite vyvolala protichodné reakcie. Jeden tábor je nadšený, z toho druhého sa ozývajú kritické hlasy, ktoré hovoria o neetickosti.

Faktom je, že z dagestanského bloggera Khašbullu Magomedova a jeho súpera Abdurozika z Tadžikistanu sa za posledný týždeň stali na sociálnych sieťach globálne celebrity. Vo svojich rodných krajinách boli populárni už predtým, no teraz ich „sláva" vystrelila do nečakaných výšin.

Ich výzor je mätúci, pri pohľade na ich tváre by ste im nehádali viac než 5 rokov, no Magomedov má 18 a Abdurozik 17 rokov.

Okolo súboja, ktorý mal zorganizovať MMA bojovník Asxab Mamaev, panuje viacero nejasností. Mal sa totiž uskutočniť 18. mája, no zatiaľ neexistuje žiadny obrazový materiál, ktorý by to potvrdil.

Prípravy na zápas dokumentuje niekoľko promo videí, v ktorých sa po vzore prestížnych organizácií MMA, proti sebe postavia súperi a so smrteľne vážnymi výrazmi sa prebodávajú očami. V prípade týchto mini-bojovníkov to vyznieva značne komicky. Kto sa však nesmeje, je predsedkyňa organizácie združujúcej ruských športovcov s poruchou rastu.

„Nie je to ako exhibičný zápas, dostanú za to kopec peňazí len aby sa na nich ľudia mohli zasmiať. Chýba tomu serióznosť, toto nie je šport. Z môjho pohľadu je to neetické a nesprávne. Keby z toho urobili paralympijský šport, dalo by sa to pochopiť. Nie je to ako džudo alebo karate, kde ide o seriózne výkony. Tu ide skôr ide o frašku na zasmiatie," uviedla Uliana Podpalnajevová v rozhovore pre portál Gazeta.Komentáre ( 0)


VIAC Z Šport