17. 10. 2021 09:00 , článok bol aktualizovaný 17. 10. 2021 10:59 | LAS VEGAS/TASR

VIDEO: Klein prehral v zápase UFC Fight Night 195 s Landwehrom

Dôvodom bola submisia.

Ľudovít Klein v Las Vegas.
Ľudovít Klein v Las Vegas. Foto: Profimedia

Slovenský zápasník MMA Ľudovít Klein prehral v noci na nedeľu zápas perovej váhy v rámci UFC Fight Night 195 s Američanom Nateom Landwehrom v 3. kole na submisiu.

Pozrite si zostrih zápasu


Prvé kolo prinieslo vyrovnaný súboj, v ktorom nemal ani jeden z bojovníkov výraznejšiu prevahu. Landwehr však v druhej päťminútovke prevzal iniciatívu a prevahu potvrdil aj v treťom kole. V ňom sa súboj preniesol na podlahu a Američan prinútil Kleina k submisii technikou "anaconda choke."

„Mrzí ma to. Ďakujem tým, ktorí mi fandia a stoja pri mne aj naďalej. Neskôr sa vyjadrím k zápasu," odkázal Klein prostredníctvom instagramu.

Prvý slovenský bojovník v UFC zaznamenal v treťom zápase tejto organizácie druhú prehru. Predtým nestačil na ďalšieho Američana Mikea Trizana. V prvom súboji zdolal vlani Shanea Younga z Nového Zélandu KO v 1. kole.

Po druhej prehre v najprestížnejšej svetovej organizácii sa zhoršili Kleinove vyhliadky na podpis novej zmluvy. Pôvodná bola na štyri zápasy, z ktorých síce 26-ročný Novozámčan prvý vyhral, no potom prišli dve prehry. V profesionálnej kariére má bilanciu 17-4.

Klein je historicky prvý Slovák v UFC. Druhým sa nedávno stal Martin Buday, ktorý si víťazstvom v neoficiálnej kvalifikácii vybojoval zmluvu s UFC. Debutovať by mal v prvej polovici roku 2022.


VIAC Z Šport