22. 10. 2021 12:32 | SÖLDEN/TASR

Vlhová po prvom tréningu pred SP: Trať je výborne pripravená, cítim sa fajn

Pred štartom nového ročníka cíti miernu nervozitu.

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. Foto: TASR

Petra Vlhová si v piatok (22. 10.) dopoludnia vyskúšala zjazdovku na ľadovci Rettenbach, na ktorej v sobotu odštartuje nová sezóna Svetového pohára alpských lyžiarok. Našu reprezentantku čaká v Söldene obrovský slalom (10.00/13.15), stav trate si pochvaľovala.

V rakúskom stredisku panovalo v piatok chladné, no slnečné počasie. „Pocity mám dobré, trať je výborne pripravená. Teším sa na zajtra. Sneh je veľmi dobrý a aj ja som sa cítila fajn. Už sa len dobre vyspať a zajtra ideme na to," uviedla Vlhová po tréningu.

Ľudia sa zhromažďujú na prvý tréning pred začiatkom sezóny Svetového pohára 2021/2022 v alpskom lyžovaní v Söldene
Ľudia sa zhromažďujú na prvý tréning pred začiatkom sezóny Svetového pohára 2021/2022 v alpskom lyžovaní v Söldene Foto: TASR/AP
 

Držiteľka veľkého glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári cíti pred štartom nového ročníka miernu nervozitu. „Sú to prvé preteky, vždy je cítiť pred nimi nervozitu, ale snažím sa byť pokojná. Som síce už tu, ale všetko budem riešiť až pred pretekmi," konštatovala.

Vlhová bude v tejto sezóne štartovať s novým tímom. Najväčšia zmena nastala na poste hlavného trénera, Taliana Livia Magoniho nahradil Švajčiar Mauro Pini. „Nechcem to porovnávať s tým, ako to bolo predtým. Mám nový tím a hotovo. Každý rok je iný, aj teraz je to iné," uzavrela 26-ročná


VIAC Z Šport