25. 10. 2021 14:07 | LODŽ/kc

Súboj kolosov trval iba 18 sekúnd. Niekdajší najsilnejší muž sveta uspal legendárneho zápasníka

Senegalčan, verný svojej prezývke, sa do Poliaka pustil hneď po pár sekundách úvodného gongu.

Marius Pudzianowski počas pästnej výmeny so Serignem Ousmanem Diaom.
Marius Pudzianowski počas pästnej výmeny so Serignem Ousmanem Diaom. Foto: YouTube/KSW

Vyšlo to až na druhý pokus. Vrcholom víkendového turnaja KSW 64 v poľskom Lodži bol súboj dvoch obrov. V otvorenej váhovej kategórii nad 125 kg si to rozdali domáci silák Mariusz Pudzianowski (16-7) a Serigne Ousmane Dia zo Senegalu.

Populárny "Pudzian" je legendou súťaže World's strongest man, ktorú vyhral celkovo 5-krát. Jeho súper mal v v profi ringu za sebou iba dva zápasy, no doma v Senegale je najväčšou legendou v zápasení, v ktorom nikdy nenašiel premožiteľa.

Obaja bojovníci sú poriadne veľkí chlapi, Pudzianowskeho hmotnosť sa pohybuje okolo 120 kg a Senegalčan s výstižnou prezývkou Bombardier, váži ešte o 25 kg viac.

Pôvodne si mali zmerať sily ešte v marci, deň pred duelom však Dia skončil v nemocnici s akútnym zápalom slepého čreva. Tentoraz už však ich konfrontácii nič nebránilo.

Senegalčan, verný svojej prezývke, sa do Poliaka pustil hneď po pár sekundách úvodného gongu. Lenže útok si slabo pripravil a nabehol si na tvrdý direkt. Úder bol o to tvrdší, že Pudzianowski sa práve chrbtom opieral o pletivo.


Dia stratil vedomie a zrútil sa k zemi v momente, keď medzi oboch bojovníkov skočil rozhodca. Stalo sa to v 18 sekunde prvého kola zápasu. Rýchlejšie ukončili zápasy v najväčšej európskej MMA organizácii iba štyria bojovníci.

„Vedel som, že nesmiem podceniť, je to naozaj veľký chlapec. Ale ja som v tomto športe dvanásť rokov, nie som žiadny nováčik. Makám na sebe a viem, že sa mi to raz vráti. Napríklad ako dnes. Som tu a robím, čo milujem,“ uviedol po triumfe Pudzianowski.

Po štyroch výhrach za sebou už „Pudzian“ môže pomýšľať na vyššie méty. Niečo už naznačil súčasný šampión ťažkej váhy KSW Phil De Fries (20-6), ktorý krátko po súboji umiestnil na svoj instagramový profil otázku, či by si fanúšikovia priali vidieť Pudzianowskeho v titulovom zápase.

Záznam z celého galavečera organizácie KSW si môžete pozriet prostredníctvom videoplatformy VOYO.


VIAC Z Šport