23. 11. 2021 13:14 | BRATISLAVA/kc

Biatlonová sezóna štartuje už túto sobotu. Pozrite si, kedy budú v akcii naši športovci

Na prvý pohľad najvýraznejšou zmenou oproti mihulej sezóne bude nový dizajn kombinéz, v ktorých bude naša reprezentácia pretekať.

Ivona Fialková počas pretekov vo švédskom lyžiarskom stredisku Idre Fjäll.
Ivona Fialková počas pretekov vo švédskom lyžiarskom stredisku Idre Fjäll. Foto: Igor Stančík/slovenskybiatlon.sk

Fanúšikovia jedného z našich najúspešnejších športov sa dočkali. Vo švédskom Oestersunde už túto sobotu odštartuje Svetový pohár v Biatlone. V úvodnom kole by sa malo predstaviť celkovo 6 zástupcov Slovenska.

V pretekoch žien bude v slovenských farbách okrem stálic - sestier Paulíny a Ivony Fialkových pretekať aj strieborná medialistka z juniorských MS Henrieta Horvátová.

Medzi mužmi mal istý štart vďaka výsledkom z minulej sezóny Michal Šima. V nominačných pretekoch si vybojovali miestenky Matej Baloga a Tomáš Sklenárik. Pre 22-ročného Sklenárika to bude debut vo Svetovom pohári. 

Muži aj ženy majú v tejto sezóne vyjazdené po tri miestenky vo Svetovom pohári. To znamená, že na podujatia, kde nebudú súťaže štafiet, budú cestovať len traja pretekári. Kde budú aj štafety, doplní trojicu ďalší biatlonista.

kalendar.jpg
Foto: TVNOVINY.sk
 

Počas celej sezóny biatlonisti a biatlonistky absolvujú celkovo 10 kôl svetového pohára. Najdlhšia prestávka medzi jednotlivými kolami bude vo februári, keď sú na programe ZOH v Pekingu. Jedným z hlavných cieľov slovenskej reprezentácie v seriáli SP bude získať miestenky v štafetových pretekoch na zimnej olympiáde.

Kvalifikácia sa uzavrie v polovici januára. Do Pekingu sa môžu biatlonisti prebojovať cez olympijský renking. Za celé kvalifikačné obdobie sa rátajú vybrané najlepšie výsledky v jednotlivých súťažiach. Na základe doterajších výsledkov sú muži v olympijskom rebríčku na 19. priečke, ženy na 18.

V biatlonovom kalendári pre aktuálnu sezónu pribudlo aj nové dejisko - estónske Otepae, kde sa pôjde predposledné kolo. Finále svetového pohára sa už tradične uskutoční v Osle-Holmenkollen.

Biatlonovú sezónu v Östersunde odštartujú v sobotu ženy vytrvalostnými pretekmi (11.45 hod.). Po nich nastúpia muži (15.00 hod.). V nedeľu sú na programe rýchlostné preteky (ženy od 11.00 hod., muži od 13.45 hod).

Na prvý pohľad najvýraznejšou zmenou oproti mihulej sezóne bude nový dizajn kombinéz, v ktorých bude naša reprezentácia pretekať.

V prvom kole Svetového pohára sa predstaví 6 našich reprezentantov - Paulína Fialková Ivona Fialková Heňa Horvátová Michal Šima Tomáš Sklenárik Matej Baloga

Uverejnil používateľ Slovenský biatlon Sobota 20. novembra 2021


VIAC Z Šport