23. 11. 2021 16:18 | PRAHA/kc

Lyžiarska legenda chváli Vlhovú: Rozchod s Magonim jej prospel, už je o krok pred Shiffrinovou

Strachová, víťazka dvoch pretekov SP, komentovala aj rivalitu medzi Petrou Vlhovou a Mikaelou Schiffrinovou.

Bývalá česká lyžiarka Šárka Strachová.
Bývalá česká lyžiarka Šárka Strachová. Foto: Profimedia.sk

Po suverénnom víťaznom double sa po pretekoch Svetového pohára v Levi skloňovalo najmä meno obhajkyne vlaňajšieho celkového prvenstva Petry Vlhovej. Svojimi výkonmi však zaujala aj slovenská rodáčka s českým pasom Martina Dubovská, ktorá vďaka 6. priečke dosiahla najlepšie umiestnenie českej pretekárky od marca 2017, keď, teraz už bývalá elitná pretekárka Šárka Strachová, skončila v americkom Squaw Valley druhá.

Česká lyžiarska legenda krátko na to ukončila kariéru a teraz zažila premiéru v úlohe spolukomentátorky. V rozhovore pre portál iDnes.cz sa rozhovorila o súčasnej slalomovej špičke, do ktorej sa podľa nej skvelým 6. miestom zaradila aj jej nasledovníčka Dubovská.

Česká reprezentantka vstúpila do sezóny úspešne. Za trináste a šieste miesto nazbierala 60 bodov do hodnotenia SP v slalome a priebežné jej patrí deviate miesto.

„Veľmi som to s ňou prežívala. Možno aj preto, že viem, aké to je stáť na štarte pretekov. Koľkokrát som si vravela, že o nič nejde, ale nie je to také jednoduché. Aj v prípade Martiny Dubovskej je to často o tom, čo jej dovolí hlava," povedala Strachová na adresu svojej krajanky.

Strachová, víťazka dvoch pretekov SP, komentovala aj rivalitu medzi Petrou Vlhovou a Mikaelou Shiffrinovou, dvoch pretekárok, ktoré sú podľa nej momentálne jednoznačne najlepšie.

„Mikaela bola vždy nesmierne stabilná, má výbornú techniku aj psychickú odolnosť. Petra sa postupne dotiahla na jej úroveň a teraz je aj o krok pred ňou. Je otázne, ako veľmi Mikaelu ovplyvňujú bolesti chrbta. Petra však teraz pôsobí sebaisto, počas víkendu predviedla štyri perfektné jazdy. Obe sú navyše pretekárky, ktoré vedia psychicky ustáť to, keď vedú po prvom kole," myslí si Strachová.

Česká lyžiarska legenda pripisuje Vlhovej suverénny vstup do sezóny zmene trénera. Výmena Livia Magoniho za Maura Piniho jej vraj očividne prospela.

„Stále je to o pohode v tíme a Petra ju zrejme s Liviom nemala. Už spolu boli dosť dlho. A aj keď dosiahli skvelé výsledky, po štyroch rokoch je vždy dobré tím nejako osviežiť a obmeniť. Inak sa môže stať, že sa jeho členovia zacyklia. Nové myšlienky a pohľady vnášajú do tréningu novú energiu. Niektoré veci sa nedajú robiť desať rokov rovnako," dodala Strachová.VIAC Z Šport