15. 07. 2016 19:56 | LA CAVERNE/TASR

Útok bol iba kúsok od Saganovho bydliska: Neviem, kde budeme žiť

Slovenský reprezentant vyjadril ľútosť nad udalosťami v Nice.

Peter Sagan pred štartom 5. etapy Tour de France.
Peter Sagan pred štartom 5. etapy Tour de France. Foto: TASR

Piatkovú 13. etapu cyklistických pretekov Tour de France poznačil krvavý útok z predošlého večera, ktorý sa odohral v Nice a vyžiadal si minimálne 84 obetí vrátane desiatich detí. Ľútosť nad tragédiou vyjadril aj slovenský reprezentant Peter Sagan.

Obete a zranených po štvrtkovom útoku, pri ktorom vodič nákladného auta vrážal do davu ľudí na plážovej promenáde v Nice, si uctili všetci účastníci Tour minútou ticha na štarte i v cieli časovky jednotlivcov. Tradičný slávnostný ceremoniál po etape sa tak nekonal.

"Dnešné pódium bolo také aká bolo, kvôli nešťastiu, čo sa stalo v Nice. Veľmi ma mrzí, čo sa deje vo svete. Neviem, kde budeme žiť za pár rokov a čo sa bude diať za pár mesiacov, pretože je to stále horšie a horšie," Saganove slová sprostredkoval jeho mediálny manažér Matej Vyšňa.

Pre Sagana bola tragická udalosť o to ťažšia, že býva iba niečo vyše 20 kilometrov od Nice v Monaku. "Som veľmi smutný za ľudí, ktorí prišli o svojich milovaných. Našťastie, nikto z mojej rodiny nebol včera v Nice. Bývame v Monaku, ktoré je veľmi blízko. Som rád, že my na Tour sme vyjadrili rešpekt obetiam. Zostanú v našich myšlienkach," uviedol pre oficiálnu stránku pretekov.

Organizátori pretekov dlho uvažovali, či piatkovú etapu nemajú zrušiť, no nakoniec sa rozhodli, že všetko pôjde podľa plánu. "Na jednej strane som šťastný, no na druhej veľmi smutný z toho, čo sa stalo. Zobudilo som sa ráno do tých strašných správ z Nice. Otázka, či dnes štartovať, bola rozhodne na mieste, no myslím si, že sme sa rozhodli správne.

Nemôžeme dovoliť teroristom, aby rozhodovali o našich životoch. Včerajšie udalosti zatienili celý dnešný deň," povedal v cieli víťaz etapy Holanďan Tom Dumoulin.

Komentáre ( 0)