04. 10. 2016 10:37 | BERGAMO/TASR

Sagan sa rozlúčil s Tinkoffom: "Ďakujem za skvelé dve sezóny"

Po sezóne odchádza do konkurenčnej stajne Bora-Hansgrohe.

Peter Sagan sa rozlúčil s tímom Tinkoff.
Peter Sagan sa rozlúčil s tímom Tinkoff. Foto: facebook/Tinkoff
Peter Sagan v novom drese Tinkoff Saxo v Moskve
Sagan v novom drese
Tréning tímu Tinkoff-Saxo pred prvou etapou pretekov Okolo Kataru.

Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou ďalšiu veľmi úspešnú sezónu. S trinástimi etapovými víťazstvami, honorom majstra Európy a prvým miestom vo svetovom rebríčku UCI WorldTour sa rozlúčil po dvoch rokoch s tímom Tinkoff.

"Zakončiť sezónu na čele rebríčka UCI WorldTour je veľká česť a radosť pre každého jazdca. Prvýkrát v profesionálnej kariére som dosiahol niečo také. Bola to kulminácia silných a stabilných výkonov počas roka a tiež kombinácia osobného úsilia s podporou tímu," vyjadril sa Sagan pre oficiálnu webstránku Tinkoffu.


Slovenský cyklista mení po dvoch rokoch svoje pôsobisko, po sezóne odchádza do konkurenčnej stajne Bora-Hansgrohe.

"Bohužiaľ, svoj kariérny vrchol som dosiahol v deň, keď Tinkoff absolvoval posledné preteky seriálu WorldTour. Všetkých nás mrzí, že zmizne z cyklistickej mapy taký dobrý tím, ale rozumieme rozhodnutiu Olega Tiňkova. Chcel by som poďakovať všetkým v tíme, špeciálne Olegovi. Ďakujem za skvelé dve sezóny, ktoré mi priniesli úspech, vrátane niekoľkých najcennejších trofejí a dresov. Bez pomoci ľudí v tíme by som to nedokázal," dodal Sagan.

Tinkoff sa aj vďaka individuálnym úspechom Sagana umiestnil v tímovom hodnotení rebríčka UCI WorldTour na druhom mieste.

Komentáre ( 0)