04. 07. 2017 18:04 , článok bol aktualizovaný 05. 07. 2017 13:11 | VITTEL/kc

VIDEO: Takto vyzerá Cavendish po kolízii so Saganom. Prešli po ňom štyria jazdci

"S Petrom vychádzam dobre, ale ten lakeť nechápem," reagoval Cavendish.

Doráňaný Mark Cavendish po 4. etape.
Doráňaný Mark Cavendish po 4. etape. Foto: reprofoto: YouTube/ Eurosport

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v utorkovej 4. etape pretekov Tour de France. V záverečnom hromadnom špurte 207,5 km dlhej trate z Mondorf-les-Bains do mesta Vittel nestačil iba na domáceho víťaza Arnauda Démarea, na tretej priečke finišoval Nór Alexander Kristoff.

Sagan sa dlho netešil z druhého pódiového umiestnenia na tohtoročnej Tour. Rozhodcovská komisia po pretekoch preskúmala situáciu pri záverečnom špurte a rozhodla sa penalizovať úradujúceho majstra sveta. Slovenský pretekár v dramatickom finiši vystrčil lakeť, zasiahol vedľa neho špurtujúceho Cavendisha, ktorý vletel do ochrannej bariéry.

"Diskvalifikácii Petra Sagana sa budeme podrobnejšie venovať aj vo stredajších Televíznych novinách na Markíze."

Následne cez neho prepadli ďalší jazdci. Sagan sa hneď po finiši išiel Cavendishovi k tímovému autobusu ospravedlniť, ale trestu sa nevyhol. Špurtér stajne Dimension Data skončil s krvavým zranením v nemocnici, podľa stanice Eurosport utrpel pri nepríjemnom páde fraktúru ramena.

Zdroj:Twitter/ Eurosport UK

"Mark prichádzal zozadu veľmi rýchlo, nemal som časť zareagovať a posunúť sa doľava. Samozrejme, ospravedlnil som sa mu, nie je pekné tak spadnúť," povedal Sagan v rozhovore pre televíziu Eurosport.

"S Petrom vychádzam dobre, ale ten lakeť nechápem," reagoval Cavendish.

Sagan sa dostal do kolízie s Markom Cavendishom:Zdroj: YouTube/ Le Tour de France

Doráňaný Cavendish po kolízii so Saganom:

Zdroj: Twitter/ Tom Carry