06. 07. 2017 17:50 | LAUSANNE/TASR

Definitívna bodka: CAS zamietol žiadosť Bory, Peter Sagan sa na Tour nevráti

Bora si myslí, že Medzinárodná cyklistická únia nedodržala správny postup, keď nedala šancu Saganovi brániť sa pred tým, ako ho vylúčila z pretekov.

Peter Sagan počas 3. etapy Tour de France 2017.
Peter Sagan počas 3. etapy Tour de France 2017. Foto: Profimedia.sk

Športový arbitrážny súd (CAS) vo štvrtok popoludní zamietol naliehavú žiadosť nemeckého cyklistického tímu Bora-Hansgrohe a Peter Sagan sa tak definitívne nevráti do pelotónu na Tour de France 2017. Informovala o tom agentúra dpa.

Bora-Hansgrohe sa v súvislosti so Saganovou diskvalifikáciou obrátila na CAS a svojho jazdca chcela späť na 104. ročníku TdF. Pretekárska jury diskvalifikovala dvojnásobného majstra sveta za to, že mal spôsobiť pád Brita Marka Cavendisha v záverečnom špurte utorkovej 4. etapy. "Myslíme si, že rozhodnutie jury nebolo správne. Preto sme sa obrátili na arbitráž. Už to nie je v našich rukách, čakáme na rozhodnutie," uviedol športový riaditeľ nemeckej stajne Enrico Poitschke pre portál Cycling Weekly.

Vedenie Bora-Hansgrohe kontaktovalo CAS pred štartom stredajšej 5. etapy z Vittelu. "Tím a Peter Sagan by chceli zopakovať svoje stanovisko, že Peter Sagan nespôsobil, už vôbec nie úmyselne, pád Marka Cavendisha na záverečných 200 m 4. etapy 4. júla 2017. Peter Sagan si držal svoju líniu a nemohol vidieť Marka Cavendisha na pravej strane," píše sa v stanovisku.

Bora si taktiež myslí, že Medzinárodná cyklistická únia (UCI) nedodržala správny postup, keď nedala šancu dvojnásobnému majstrovi sveta brániť sa pred tým, ako ho vylúčila z pretekov. "Ak bude rozhodnutie UCI suspendované, o čom musí CAS rozhodnúť teraz, Peter Sagan sa okamžite vráti do pretekov a spolu s tímom bude bojovať o úspešný výsledok na Tour de France 2017," pokračovalo stanovisko tímu. Sagan po vylúčení nenastúpil na 5. a 6. etapu.

Na znak protestu proti rozhodnutiu pretekárskej jury nemecká stajňa pred štartom stredajšej i štvrtkovej etapy umiestnila pred tímový autobus spolu so strojmi ostatných jazdcov, ktorí v pretekoch pokračujú, aj Saganov bicykel značky Specialized. Ten by mal byť pred autobusom až do konca TdF. Mladší z bratskej dvojice Saganovcov už v dejisku pretekov nie je, v stredu odcestoval do svojho bydliska v Monaku.

Komentáre ( 0)