14. 07. 2017 12:27 | LACAVE/TASR

UCI po ostrej kritike zrušila penalizácie pre dvoch jazdcov

Šéf tímu Cannondale-Drapac Jonathan Vaughters ostro vystúpil voči verdiktu, keďže rovnaký prehrešok Francúza Bardeta ostal nepovšimnutý.

Prvý zľava Rigoberto Urán (v zelenom) a vedľa neho Romain Bardet počas 12. etapy Tdf 2017.
Prvý zľava Rigoberto Urán (v zelenom) a vedľa neho Romain Bardet počas 12. etapy Tdf 2017. Foto: TASR/AP

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zrušila tresty pre Kolumbijčana Rigoberta Urana z tímu Cannondale-Drapac a Novozélanďana Georgea Bennetta z LottoNL-Jumbo za nepovolené prevzatie fľaše a zásobovanie v dvanástej etape pretekov Tour de France.

Pôvodne dostali obaja cyklisti od rozhodcov 20-sekundovú penalizáciu po dojazde štvrtkovej etapy. Urana a Bennetta potrestali za prevzatie fľaše a zásobovanie v záverečných kilometroch dvanástej etapy, čo nie je podľa pravidiel UCI dovolené. Šéf tímu Cannondale-Drapac Jonathan Vaughters však ostro vystúpil voči tomuto verdiktu, keďže rovnaký prehrešok Francúza Romaina Bardeta ostal nepovšimnutý aj napriek tomu, že zábery jasne preukázali porušenie pravidla aj v jeho prípade.

UCI sa napokon rozhodla zvrátiť rozhodnutie rozhodcov a ponechať pôvodné výsledky štvrtkovej etapy v platnosti. Uran je v celkovom poradí Tour de France na štvrtej pozícii so stratou 55 sekúnd na lídra Fabia Arua, Bennettovi patrí deviata priečka s viac ako štvorminútovou stratou. Informovala agentúa AP.

Komentáre ( 0)