26. 07. 2018 14:50 | BRATISLAVA/kc

Čo meno, to pojem. Quick-Step sa na Okolo Slovenska predstaví v hviezdnej zostave

V zostave Bory-Hansgrohe bude iba jeden Slovák.

Julian Alaphilippe, víťaz 10. etapy Tour de France 2018.
Julian Alaphilippe, víťaz 10. etapy Tour de France 2018. Foto: TASR/AP

Na 62. ročníku medzinárodných cyklistických pretekoch Okolo Slovenska sa predstaví 20 tímov a dokopy až do 140 pretekárov. Organizátorom sa podarilo opäť pozdvihnúť úroveň podujatia, keď pod Tatry premiérovo prilákali dve družstvá kategórie UCI World Tour - Bora-Hansgrohe a Quick-Step Floors.

Bora a Quick-Step sú spojené so Slovenskom. V prvom tíme pôsobia štyria slovenskí pretekári na čele s trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom, v druhom zasa spoločnosť janom ako co-sponzor.

Obe stajne počas Tour de France zverejnili svoje zostavy, ktoré pošlú na Slovensko.

Quick-Step Floors pricestuje v parádnom zložení: Julian Alaphilippe, Bob Jungels, Niki Terpstra, Yves Lampaert, Zdenek Štybar - čo meno to pojem.

Sedmičku dopĺňa mladá dvojica šprintérov, Holanďan Fabio Jakobsen a Davide Martinelli. Fanúšikov cyklistiky môže mrzieť iba neúčasť niekdajšieho majstra sveta Philippa Gilberta, ktorý sa zranil počas Tour de France.

V zostava Bory-Hansgrohe veľké hviezdy nenájdeme. Najznámejší pretekár, ktorý zrejme bude lídrom, je Daniel Oss. Slovenských fanúšikov však budú zaujímať najmä výkony Erika Bašku. Ďalšími pretekármi sú Matteo Pelucchi, Rüdiger Selig, domestici Cesare Benedetti, Felix Großschartner a stážista Johannes Schinnagel.

Komentáre ( 0)