10. 08. 2018 16:13 | BERLÍN/TASR

Bývalého víťaza Tour de France zadržala polícia. Mal napadnúť prostitútku

Pred týždňom ho zadržali pre incident na pozemku nemeckého herca.

Na snímke niekdajší nemecký cyklista Jan Ullrich poskytuje rozhovor médiám na súde vo švajčiarskom Weinfeldene.
Na snímke niekdajší nemecký cyklista Jan Ullrich poskytuje rozhovor médiám na súde vo švajčiarskom Weinfeldene. Foto: TASR/Ennio Leanza/Keystone via AP

Bývalého nemeckého cyklistu Jana Ullricha zatkli pre napadnutie prostitútky v hoteli vo Frankfurte. Víťaz Tour de France 1997 bol podľa polície pod vplyvom alkoholu a drog.

"Pán Ullrich mal mať s prostitútkou konflikt a napadol ju. Napadnutá žena kontaktovala hotelový personál, ktorý následne privolal políciu," citovala agentúra AP policajnú hovorkyňu Carinu Lerchovú.

Štyridsaťštyriročný niekdajší slávny cyklista, ktorý sa neskôr priznal k dopingu, zostal vo väzbe, prostitútku museli ošetriť lekári.

Ullrich mal konflikt so slávnym hercom

O tom, že Ullrich prežíva ťažké obdobie svedčí aj minulotýždňový konflikt na Malorke. Španielske úrady zadržali bývalého cyklistu po incidente na pozemku nemeckého herca a režiséra Tila Schweigera. 

Nemecký denník Bild uviedol, že Ullrich sa pokúsil preliezť plot a vniknúť bez pozvania na Schweigerov pozemok. Ullrichov právnik Wolfgang Hoppe v sobotu pre DPA potvrdil, že k uvedenému incidentu skutočne došlo, avšak bližšie informácie o ňom poskytnúť odmietol.

Podľa Bildu na Schweigerovom pozemku došlo k fyzickej potýčke, po ktorej polícia odviedla Ullricha v putách. Či medzi oboma mužmi skutočne došlo k fyzickému kontaktu Ullrichov právnik potvrdiť nevedel, a nevedel povedať ani to, či bol bývalý cyklista v sobotu ešte stále v policajnej cele, alebo v nemocnici, pretože sa s ním nemohol spojiť.

"Môžem potvrdiť, že sme s mojím susedom Janom skutočne mali incident. Takto som si dovolenku nepredstavoval," povedal pre Bild Schweiger.

Jan Ullrich (44) sa stal celkovým víťazom TdF v roku 1997, avšak v roku 2006 sa jeho meno začalo spájať s dopingovým škandálom okolo španielskeho lekára Eufemiana Fuentesa, čo urýchlilo ukončenie jeho športovej kariéry.

Til Schweiger (54) účinkoval v mnohých nemeckých aj hollywoodskych filmoch, avšak celosvetovo známym sa stal najmä stvárnením postavy zabíjača nacistov Huga Stiglitza vo filme režiséra Quentina Tarantina Nehanební bastardi (Inglorious Basterds) z roku 2009.

Komentáre ( 0)