18. 03. 2019 14:34 | BRATISLAVA/kc

Pre Petra Sagana sa začína hlavná časť sezóny. Uvidíme ho na týchto jarných klasikách (prehľad)

Najväčšou výzvou bude pre Slováka monument Liége - Bastogne Liége, ktorý absolvuje prvýkrát v kariére.

Peter Sagan s trofejou pre víťaza pretekov Paríž Roubaix.
Peter Sagan s trofejou pre víťaza pretekov Paríž Roubaix. Foto: TASR/AP/Michel Spingler

Pre Petra Sagana sa v sobotu začína hlavná časť sezóny - jarné klasiky. Slovák absolvuje takmer celý program s výnimkou prvého marcového týždňa v Belgicku a podujatia Strade Bianche v Taliansku.

Hneď na úvod sa líder nemeckej stajne Bora Hansgrohe pokúsi vyhrať monumentálnu klasiku Miláno - San Remo, kde skončil v rokoch 2013 a 2017 na druhom mieste.

Hlavnými súpermi Petra Sagana na talianskom monumente budú Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Julian Alaphilippe, Elia Viviani (Deuceninck Quick-Step) a Michal Kwiatkowski (Team Sky).

O týždeň neskôr sa Sagan presunie do Belgicka, kde ho čakajú preteky E3 Harelbeke, ktoré už raz vyhral v roku 2014. Následne sa slovenský cyklista predstaví na svojom obľúbenom podujatí Gent Welvegem, na ktorom triumfoval už trikrát a v prípade, že vyhrá opäť, sa stane najúspešnejším cyklistom v histórii pretekov.

Najvyššie ambície bude mať Sagan aj na monumentoch Okolo Flámska, kde sa tešil z triumfu v roku 2016 a Paríž - Roubaix, ktorý ovládol vlani. To, či absolvuje aj Valónsky šíp, zatiaľ Bora nepotvrdila, no určite ho uvidíme na ďalšom monumente Liége - Bastogne Liége, ktorý do kalendára Slovák zaradil prvýkrát v kariére a zrejme tak pôjde o najväčšiu výzvu v rámci jarnej časti sezóny.

Jarné klasiky s Petrom Saganom.
Jarné klasiky s Petrom Saganom. Foto: foto: TASR, koláž: tvnoviny.sk
 

Komentáre ( 0)