26. 03. 2021 12:53 | HARELBEKE/TASR

Bora nemohla štartovať na E3 Classic, Walls mal pozitívny test

V drese stajne mal na podujatí štartovať aj Juraj Sagan.

Juraj Sagan.
Juraj Sagan. Foto: TASR

Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe nemohol odštartovať na piatkových pretekoch E3 Classic v Belgicku po tom, čo mal jeho jazdec Matt Walls z Veľkej Británie pozitívny test na koronavírus. V drese stajne mal na podujatí štartovať aj Slovák Juraj Sagan.

Ostatní členovia tímu v Belgicku mali negatívne výsledky, ale organizátori pretekov aj tak rozhodli, že nemôžu štartovať.

„Po pozitívnom teste Wallsa a potvrdení druhým testom postúpili včera niekoľko PCR testov všetci ostatní členovia tímu a všetky boli negatívne. Napriek tomu, podľa pokynov Belgickej cyklistickej federácie, má tím zákaz zúčastniť sa na dnešných pretekoch," píše sa v stanovisku Bory na oficiálnej webstránke tímu.

Juraj Sagan si už prešiel ochorením. Pozitívny test na koronavírus mali spolu s bratom Petrom a ďalším Slovákom v drese Bora-Hansgrohe Erikom Baškom už na začiatku februára počas sústredenia na Kanárskych ostrovoch. Následne museli prerušiť prípravu a posunúť začiatok sezóny. J. Sagan a Baška ju odštartovali 17. marca na pretekoch Nokere Koerse v Belgicku.

Peter Sagan je momentálne na podujatí Okolo Katalánska, ktoré pokračuje v piatok 5. etapou.