Live
Testovanie bude prebiehať od zajtra celý týždeň. Potrebujú ho tí, čo chcú chodiť do práce či do prírody
Sledujte tu
25. 05. 2016 20:02 | BRATISLAVA/Miroslava Špaček

Reprezentačný masér má zbierku, ktorá sa nedá vyčísliť

Po boku Hamšíka, Škrtela a ďalších prežil krásnu cestu na EURO 2016.

Masér futbalovej reprezentácie Mário Prelovský zbiera dresy.
Masér futbalovej reprezentácie Mário Prelovský zbiera dresy. Foto: TV Markíza

V realizačnom tíme Ján Kozáka pri slovenskej reprezentácii funguje chlapík, ktorý je futbalovým fanatikom. Masér Mário Prelovský je aj vášnivým zberateľom dresov. Jeho kolekcia obsahuje 78 kusov a má nevyčísliteľnú hodnotu.

Celé sa to začalo týmto darčekom od Ján Gabriela, bývalého hráča Trnavy a tureckého Bursasporu. Písal sa rok 1992. "Vtedy som tak inklinoval k futbalu a povedal som si, že mojím snom je robiť pri ňom," vyznal sa.

Tridsaťšesťročnému masérovi sa splnil sen v Spartaku Trnava a preto v jeho zbierke dominúju veľké mená bílych andelov. Medzi top kúsky patria dresy Igora Bališa z anglického West Bronwich a tiež súčasného Máriovho šéfa Miroslava Karhana.

Veľký fanúšik Realu Madrid naskočil do seniorskej reprezentácie Slovenska v roku 2013 zápasom v Rumunsku a tým sa jeho zberateľská vášeň dostala na celkom inú úroveň. Po boku Hamšíka, Škrtela a ďalších prežil krásnu cestu na EURO 2016.

Pozrite si reportáž od Miroslava Špačeka, ktorému Prelovský ukázal aj najcennejší kúsok v zbierke s osobným venovaním od hviezdneho stopéra.

 


Komentáre ( 0)