28. 06. 2016 09:15 | PARÍŽ/TASR

Hanebná prehra a trápne chvíle. Takto smútili Angličania nad prehrou

Ani britské médiá anglickú reprezentáciu nešetrili.

Smútok anglických fanúšikov
Smútok anglických fanúšikov Foto: Profimedia.sk/ TASR
Smútok anglických fanúšikov po prehre s Islandom
Smútok anglických fanúšikov po prehre s Islandom
Smútok anglických fanúšikov po prehre s Islandom

Ohlasy svetových médií na vyradenie anglických futbalistov z EURO 2016 po pondelňajšej osemfinálovej prehre 1:2 s Islandom:

The Sun: "Národná katastrofa. Totálna bezradnosť, nemohúcnosť, poníženie, chýbajúce srdce... Vyhral lepší tím."

The Mirror: "Angličania utrpeli hanebnú prehru od húževnatých Islanďanov a Hodgson oznámil svoj koniec. V živote anglického človeka jestvujú len tri istoty - smrť, platenie daní a priemerné výkony národného tímu na veľkých turnajoch."

The Times: "Bezradnosť. Absolútna nemohúcnosť. Angličanom chýbali ideály, komplexnosť, plán A aj plán B či inšpirácia. Naopak, húževnatým, organizovaným a takticky vyspelým Islanďanom tento balík nechýbal. Európskemu futbalu nebude takéto Anglicko chýbať."

BBC: "Anglicko utrpelo ponižujúcu prehru. Z turnaja EURO 2016 ich vyradil trpaslík z Islandu."

The Independent: "Trápne chvíle pre Anglicko a Hodgsona po tom, čo ich z EURO 2016 vyradil Island. Trpaslík zastavil tím Roya Hodgsona na ceste do štvrťfinále."

idnes.cz: "Futbalisti Islandu zaskočili futbalový svet a slávia najväčší úspech v histórii. Je to najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu šampionátu. Island, krajina so stovkou profesionálnych futbalistov, postúpil do štvrťfinále."

isport.cz: "Najhoršia prehra Anglicka. Tréner rezignoval, fanúšikovia odsúdili hráčov."

AP: "Island sa postaral o najväčší šok v histórii európskych šampionátov, keď zdolal v pondelok v osemfinále Anglicko 2:1. Najmenšia krajina na turnaji pokračuje v rozprávkovej jazde. Anglická generácia utrpela ponižujúcu prehru."

L'ÉQUIPE: "Pôvabný islandský počin. Anglicko "odstránil" z turnaja už v osemfinále po víťazstve 2:1."

Le Monde: "Island má za sebou prvý veľký úspech na EURO 2016, keď vyprevadil Anglicko po triumfe 2:1. Pred niekoľkými dňami sa Angličania rozhodli opustiť Európu politicky, teraz v nej skončili aj futbalovo."

Der Spiegel: "Ide o najväčšie prekvapenie na majstrovstvách Európy. Outsider z Islandu je po víťazstve 2:1 nad Anglickom vo štvrťfinále. Obrovská senzácia."

Komentáre ( 0)