11. 07. 2016 00:20 | BRATISLAVA/TASR

Toto na triumf Portugalska vo finále ME povedali naše osobnosti

"Som šokovaný z toho, ako to dopadlo."

Portugalskí hráči jasajú po triumfe vo finále ME.
Portugalskí hráči jasajú po triumfe vo finále ME. Foto: AP

Reakcie slovenských futbalových osobností na nedeľňajšie finále EURO 2016, v ktorom Portugalsko zvíťazilo 1:0 po predĺžení nad Francúzskom a získalo svoj prvý titul:

/zdroj: RTVS/

Róbert Vittek, bývalý reprezentant a historicky najlepší strelec národného tímu SR: "Stále neverím tomu, že Portugalčania sú majstri Európy. Držal som palce Francúzom, veľmi som im to prial. Som šokovaný z toho, ako to dopadlo. Francúzi sa snažili, mali šancu rozhodnúť zápas. Napokon mal šťastnú ruku tréner Portugalska, keď poslal na ihrisko Edera a bol to on, kto rozhodol."

Ladislav Borbély, futbalový tréner: "Myslím si, že futbal sa týmto víťazstvom dostal do slepej uličky taktiky. Táto pragmatická defenzívna stratégia trénera Santosa slávila úspech, lebo efektívne určil ich herný koncept. Portugalci boli ako Borgiovci, solídne nám otrávili futbal, ale nechcem znehodnocovať ich výkon. Francúzi nedokázali na ich hru nájsť účinnú protizbraň. Vrátili sa výkonom na začiatok turnaja, keď sa trápili. Výsledok nie je spravodlivý, ale je logickým vyústením týchto faktorov."

Komentáre ( 0)