11. 07. 2016 11:16 | PARÍŽ/TASR

Ronaldo prehovoril o zranení, ktoré ho vyradilo zo šampionátu

Čerstvý majster Európy veril, že spoluhráči to zvládnu aj bez jeho pomoci.

Tréner Portugalska Fernando Santos upokojuje svojho zraneného hráča Cristiana Ronalda.
Tréner Portugalska Fernando Santos upokojuje svojho zraneného hráča Cristiana Ronalda. Foto: TASR/AP

Portugalský futbalový reprezentant Cristiano Ronaldo pre zranenie nedohral nedeľňajšie finále EURO 2016 proti Francúzsku (1:0 pp), jeho stav by však nemal byť vážny."Zranenie mi v danom momente nedovolilo pokračovať v hre. Nemalo by však ísť o nič vážne," komentoval Ronaldo stručne svoj zdravotný stav.

Hviezda mužstva trénera Fernanda Santosa si zranila už v 8. minúte po zákroku Dimitriho Payeta ľavé koleno. V 25. minúte za stavu 0:0 musel napokon kapitána Portugalska vystriedať Ricardo Quaresma. Aj bez svojho lídra dokázalo "selecao" uspieť vo finále, ktorého rozhodujúci gól strelil v 109. minúte striedajúci žolík Eder. Tridsaťjedenročný Ronaldo sa ešte pokúsil vrátiť do hry, za postrannou čiarou mu lekári koleno zaviazali, ale po niekoľkých minútach ho museli v slzách vyniesť na nosidlách.

Cristiano Ronaldo leží zranený na trávniku vo finále ME 2016 Portugalsko - Francúzsko
Cristiano Ronaldo leží zranený na trávniku vo finále ME 2016 Portugalsko - Francúzsko Foto: TASR/AP
 

"Som veľmi šťastný. Po tomto sme dlhé roky túžili. Chceli sme sa revanšovať za prehru z finále ME 2004. Žiadal som Boha o ďalšiu šancu. Žiaľ, finále sa pre mňa skončilo veľmi skoro. Skúšal som to aj cez bolesť, ale nešlo to. Stále som však veril, že spoluhráči to zvládnu aj bez mojej pomoci. S prispením skvelej trénerovej stratégie sa nám to podarilo," zhodnotil útočník Realu Madrid finálový súboj na Stade de France.

Komentáre ( 0)