11. 07. 2016 15:28 | LISABON/TASR/REUTERS

Majstrov Európy vítali v Lisabone tisíce fanúšikov

V Portugalsku naplno prepukli oslavy majstrovského titulu.

Cristiano Ronaldo a tréner Fernando Santos zdvíhajú pohárovú trofej majstrov Európy po prílete na letisko v Lisabone.
Cristiano Ronaldo a tréner Fernando Santos zdvíhajú pohárovú trofej majstrov Európy po prílete na letisko v Lisabone. Foto: TASR/AP

Portugalská futbalová reprezentácia sa po zisku titulu majstrov Európy v pondelok krátko po poludní vrátila domov. Tím okolo kapitána Cristiana Ronalda vítali na letisku v Lisabone tisíce fanúšikov.

 

Odtiaľ sa šampióni presunuli v otvorenom dvojposchodovom autobuse do Paláca Belém, ktorý je oficiálnou rezidenciou prezidenta krajiny Marcela Rebela de Sousu.

Portugalský futbalista Nani zdvíha pohárovú trofej majstrov Európy..jpg
Portugalský futbalista Nani zdvíha pohárovú trofej majstrov Európy..jpg Foto: TASR/AP
 

Aj pred prezidentským palácom sa zhromaždili stovky ľudí, ktorí čakali na príchod svojich hrdinov. Po prijatí u hlavy štátu nasledovala triumfálna jazda centrom hlavného mesta Portugalska až k futbalovému parku Alameda, kde pokračovali oslavy historického triumfu na EURO 2016. Zverenci trénera Fernanda Santosa získali premiérovo slávny pohár Henriho Delaunaya, keď v nedeľňajšom finále v Saint-Denis zdolali domáce Francúzsko 1:0 po predĺžení.

 

Francúzsky prezident Hollande prijal vicemajstrov Európy

Francúzsky prezident Francois Hollande prijal v pondelok v parížskom Elyzejskom paláci futbalových vicemajstrov Európy. Francúzi v nedeľu prehrali vo finále EURO 2016 s Portugalskom 0:1 po predĺžení.

Hollande privítal na nádvorí paláca zverencov trénera Didiera Deschampsa a neskôr s nimi absolvoval spoločný obed za zatvorenými dverami. Na prijatí sa zúčastnil aj šéf Francúzskej futbalovej federácie Noël Le Graët, informovala agentúra DPA.

Francúzski futbalisti na audiencii u prezidenta Francoisa Hollanda.
Francúzski futbalisti na audiencii u prezidenta Francoisa Hollanda. Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)