18. 05. 2021 11:26 | BRATISLAVA/TASR

Tarkovič predstavil nomináciu na kemp pred ME. V menoslove je aj Denis Vavro

Zraz prvej skupiny reprezentantov je na programe v pondelok 24. mája v Senci.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič.
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič. Foto: TASR

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič nominoval na záverečný kemp pred EURO 2020 spolu 24 hráčov.

Do rakúskeho Windischgarstenu pocestujú aj Denis Vavro z Huescy či Erik Jirka z CD Mirandes, po prípravnom zápase s Bulharskom (1. júna o 18.00 h v Riede) určí kouč národného tímu konečnú nomináciu.

V generálke proti Rakúsku (6. júna o 17.30 h vo Viedni) už bude môcť počítať len s hráčmi, ktorí budú figurovať na 26-člennej šampionátovej súpiske.

Slováci sa v E-skupine presunutého EURO 2020 postupne stretnú s Poľskom (14. júna o 18.00 SELČ v Petrohrade), Švédskom (18. júna o 15.00 SELČ v Petrohrade) a Španielskom (23. júna o 18.00 SELČ v Seville).

Zraz prvej skupiny reprezentantov je na programe v pondelok 24. mája v Senci, druhá grupa sa zíde o tri dni neskôr na tom istom mieste a následne sa presunie do Windischgarstenu.

V rakúskom stredisku absolvujú Slováci záverečnú fázu prípravy na šampionát pred odletom do Petrohradu.

nominácia SR na kemp vo Windischgarstene pred EURO 2020:

brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Dušan Kuciak (Lechia Gdansk), Marek Rodák (FC Fulham)

obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Denis Vavro (SSD Huesca), Milan Škriniar (Inter Miláno), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia), Jakub Holúbek (Piast Gliwice)

stredopoliari: Marek Hamšík (IFK Göteborg), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ondrej Duda (1. FC Kolín), Róbert Mak (Ferencváros Budapešť), Vladimír Weiss (Slovan Bratislava), László Bénes (FC Augsburg), Lukáš Haraslín (Sassuolo Calcio), Tomáš Suslov (FC Groningen), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Erik Jirka (CD Mirandes)

útočníci: Michal Ďuriš (Omonia Nikózia), Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam), Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava)

náhradníci:

brankári: Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava), Adam Jakubech (KV Kotrijk), František Plach (Piast Gliwice), Dominik Holec (Raków Czestochowa)

hráči: Martin Valjent (RCD Mallorca), Lukáš Pauschek (ŠK Slovan Bratislava), Dávid Hancko (Sparta Praha), Ján Greguš (Minnesota United), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Jakub Hromada (Slavia Praha), Martin Koscelník (Slovan Liberec), Boris Sekulič (Chicago Fire), Kristián Koštrna (Spartak Trnava), Norbert Gyömbér (Salernitana), Branislav Niňaj, Pavol Šafranko (obaja OSK Sepsi), Tomáš Huk (Piast Gliwice), Martin Chrien (Mezőkövesd-Zsóry), Erik Sabo (Caykur Rizespor), Róbert Mazáň (MFK Karviná), Jakub Považanec, Ivan Schranz (obaja FK Jablonec), Michal Sipľak (Cracovia Krakov), Samuel Mráz (Zaglebie Lubin), Dávid Hrnčár (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Lukáš Pauschek (Slovan Bratislava), Michal Faško (Slovan Liberec), Ladislav Almási (Achmat Groznyj), Nicolas Špalek (Brescia Calcio)