08. 06. 2021 10:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

EURO v znamení tučných odmien. Pozrite si, koľko môžu zarobiť Slováci

Každý tím dostane odmenu aj za samotnú účasť na záverečnom turnaji.

Logo ME 2020.
Logo ME 2020. Foto: Profimedia.sk

Majstrovstvá Európy vo futbale sú predo dvermi a horúčka akiste stúpa nielen medzi fanúšikmi, ale aj samotnými tímami. Tie, medzi nimi aj Slovensko, budú na šampionáte naprieč celým starým kontinentom bojovať nielen o prestíž a slávu, ale aj tučné odmeny.

Ako píše web Totalsport, už za samotný postup na záverečný turnaj zinkasuje každý z 24 účastníkov odmenu vo výške 10 miliónov eur. Za tri duely v základnej skupine si každé mužstvo môže prísť najviac na tri milióny. Za víťazstvo je prize money na úrovni jedného milióna, v prípade remízy tím zarobí 750-tisíc.

Vyraďovacia fáza okrem väčšej drámy prináša aj podstatne štedrejšie bonusy. Reprezentácia, ktorá sa prebojuje do osemfinále, získa ďalších 1,5 milióna eur.

V prípade prieniku medzi najlepšiu osmičku ME (štvrťfinále) pribudne do kasy ďalších 2,5 milióna. Semifinalista turnaja si príde na rovných päť miliónov, finalista na ďalších sedem miliónov. Celkový víťaz zinkasuje odmenu rovnakú ako za samotnú účasť na Eure, teda 10 miliónov eur.

Celkovo tak mužstvo, ktoré v siedmich stretnutiach ani raz nezaváha, tak môže získať až 32 miliónov eur.

Tabuľka zárobkov.
Tabuľka zárobkov. Foto: Profimedia.sk/Tvnoviny.sk