11. 06. 2021 08:00 | BRATISLAVA/kc

VIDEO: Pozrite si góly, ktorými Slováci vydláždili svoj postup na EURO 2020

UEFA na svojom Youtube kanáli zverejnila zostrih všetkých slovenských gólov.

Michal Ďuriš (vľavo) a Juraj Kucka sa tešia po strelení gólu v predĺžení zápasu finále play off o EURO 2020.
Michal Ďuriš (vľavo) a Juraj Kucka sa tešia po strelení gólu v predĺžení zápasu finále play off o EURO 2020. Foto: TASR/PA/Liam McBurney

Slovenskí futbalisti nastrieľali súperom na ceste za postupom na ME 2020 celkovo 15 gólov. Posledné dva v barážovom zápase proti Severnému Írsku im zabezpečili účasť na druhom kontinentálnom šampionáte v rade.

Medzi autormi gólov vynikajú traja trojgóloví strelci. Okrem Boženíka a Hamšíka sa trikrát strelecky presadil aj Juraj Kucka, ktorý jeden z gólov zaznamenal v baráži proti Severnému Írsku. Zvyšných 6 úspešných zásahov si podelil rovnaký počet hráčov. 

Slováci predviedli svoje najlepšie ofenzívne predstavenie  v zápase proti Azerbajdžanu, ktorý presvedčivo zdolali 5:1. Od tohto zápasu sme už však žiadne ďalšie „strelecké hody“ nevideli. Gólová produktivita je tak pred začiatkom turnaja jedným z najväčších starostí hlavného trénera Štefan Tarkoviča. Ukázali to aj dva prípravné zápasy, v ktorých síce Slováci neprehrali, no strelili iba jeden gól.

EURO 2020 už dnes (v piatok večer 21.00 hod) otvorí zápas Talianska s Tureckom. Slováci nastúpia na svoj prvý duel proti Poľsku v Petrohrade v utorok o 18.00 hod.

UEFA na svojom Youtube kanáli zverejnila zostrih všetkých slovenských gólov.
 

Komentáre ( 0)