10. 06. 2021 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Legendy Fortuna ligy. Jeden doteraz drží rekord, druhý hral proti Beckhamovi

Okrem brankára sme vybrali obrancu, dvoch záložníkov a útočníka.

Viktor Pečovský.
Viktor Pečovský. Foto: TASR

Najvyššia slovenská futbalová liga má za sebou už takmer tri desiatky ročníkov, pod rozličnými názvami. Za toto obdobie sa v rámci nej objavilo nespočetne veľa kvalitných hráčov, z ktorých sa stali opory svojich tímov.

Niektorí sa však vypracovali nielen na legendy svojich klubov, ale celej súťaže, a taktiež si obliekli aj reprezentačný dres.

Zo zástupu obrovského davu hráčov sme sa snažili vybrať najväčšie legendy najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Aj keď istý čas pôsobili v zahraničí, drvivú časť kariéry strávili behaním na domácich trávnikoch.

Miroslav Kӧnig

Nitriansky rodák je doteraz držiteľom zaujímavého rekordu. V ročníku 1998/1999 sa mu v drese Slovana Bratislava podarilo vytvoriť obdivuhodnú sériu. Gól totiž nedostal dlhých 1129 minút, čo je stále platná hodnota.

Miroslav König (vpravo).
Miroslav König (vpravo). Foto: TASR
 

Dušan Tittel

Jeden z najlepších stopérov v histórii súťaže a obrovská legenda bratislavského Slovana. Rodák z Dolného Kubína je trojnásobným najlepším futbalistom Slovenska. Ako stopér strelil úctyhodných 63 ligových gólov. Slovenský národný dres si obliekol 44-krát, pričom zaznamenal aj sedem presných zásahov.

Dušan Tittel.
Dušan Tittel. Foto: TASR
 

Viktor Pečovský

Hráč, ktorý v sebe skĺbil bojovnosť a oddanosť. Nenápadný defenzívny záložník, ktorý vždy odvádzal maximum. Na ligových trávnikoch sa predstavil dovedna 422-krát. S reprezentáciou sa zúčastnil na EURO 2016 vo Francúzsku.

Viktor Pečovský.
Viktor Pečovský. Foto: TASR
 

Marek Ujlaky

Hoci si počas kariéry zahral aj za Slovan, jeho meno je navždy spojené predovšetkým s trnavským Spartakom. Záložník s obávanou ľavačkou odohral v najvyššej slovenskej súťaži spolu 370 zápasov, v ktorých dosiahol 93 gólov.

Marek Ujlaky.
Marek Ujlaky. Foto: TASR
 

Róbert Semeník

Člen elitného Klubu ligových kanonierov má na konte neuveriteľných 140 gólov. S vtedajším 1. FC Košice dvakrát získal titul, v skupinovej fáze Ligy majstrov si zahral aj proti Manchesteru United s Davidom Beckhamom či Juventusu, za ktorý vtedy strieľal góly Alessandro Del Piero.

Róbert Semeník.
Róbert Semeník. Foto: Reprofoto: Vypni TV
 

Komentáre ( 0)