16. 06. 2021 10:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Marek Sapara považuje futbal za drogu. Nová funkcia ho veľmi chytila za srdce

Niekdajšia opora Ružomberka ukončila profesionálnu kariéru pred tromi rokmi.

Marek Sapara.
Marek Sapara. Foto: Fortuna liga/TV Markíza

Dlhé roky patril medzi najväčšie osobnosti našej najvyššej futbalovej súťaže. Ikona ružomberského futbalu Marek Sapara síce už ukončila profesionálnu kariéru, ako však priznal, z toho, čo mu dal, ťaží doteraz.

„Futbal, je niečo výnimočné, niečo, čo spája ľudí, čo vychováva. Mňa to veľa naučilo disciplíne, akým spôsobom sa mám správať k starším v kabíne, k trénerom, k autoritám,“ povedal majster Slovenska zo sezóny 2005/2006.

Ako dodal, teší ho, že aj v našich zemepisných šírkach čoraz viac priestoru dostávajú mladí hráči. „Práve týmto môžeme dostať na vyššie povedomie nielen ligu, ale aj hráčov v reprezentácii,“ nazdáva sa.

Niekdajší hráč nórskeho Trondheimu či tureckých tímov Ankaragücü, Trabzonspor, Gaziantepspor a Osmanlispor sa rozlúčil s vrcholovým futbalom už pred viac ako tromi rokmi. Zo zápasového tempa však nevyšiel.

„Do dnešného dňa si ho chodím zahrať, hoci v mojom veku to už bolí a človek to potom tri dni cíti. Nedám si však pokoj. Radosť z futbalu je nekončiaca, či ho pozerám alebo komentujem. Je to ako droga,“ netají Sapara, ktorý si už viackrát vyskúšal rolu komentátora zápasov.

Ako priblížil, mudrovanie o niekom inom sa mu páči. „Myslím si, že sa tomu trošku aj rozumiem, a tak ma to aj baví a napĺňa. Som rád, že som takú príležitosť dostal. Vyskúšal som si ju a hneď sa mi aj zapáčila,“ priznal.

Fakt, že TV Markíza bude exkluzívnym vysielateľom Fortuna ligy, bývalý 38-násobný reprezentant víta. „Veľmi sa na to teším, zvlášť teraz na to budem mať viac času. Markíza mi ako prvá dala príležitosť byť v štúdiu. Pokiaľ by bol záujem a tým, že ma to baví a mám to rád, tak veľmi rád prídem,“ uzavrel.

 

Komentáre ( 0)