18. 06. 2021 10:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Janka Hospodárová nefandí klubom, ale hráčom. Okrem svetovej hviezdy sa jej páči aj tento Slovák

Fakt, že TV Markíza bude od novej sezóny exkluzívnym vysielateľom Fortuna ligy, hodnotí len v superlatívoch.

Janka Hospodárová.
Janka Hospodárová. Foto: Fortuna liga/TV Markíza

Patrí k dlhoročným stáliciam Televízie Markíza, pričom v posledných rokoch ju môžete vidieť ako moderátorku Športových novín. Janka Hospodárová má k futbalu veľmi blízko, hoci, ako sa nám zdôverila, do oka jej padol až od istého momentu.

„Futbal som začala registrovať od MS 2010 v Juhoafrickej republike. Vtedy som sa doňho zaľúbila, prvýkrát v živote som mala pocit, že to je fantastický šport,“ hovorí obľúbená tvár Markízy.

Vzápätí priznala svoj dovtedajší postoj k tomuto najmasovejšiemu športu na svete. „Dovtedy mi to, napríklad oproti hokeju, prišlo také zdĺhavé, keďže hokejisti sa od jednej bránky k druhej dostanú za pár sekúnd,“ hovorí.

Čaro futbalu na mundiale 2010 však spoznala aj z iného dôvodu. „Nadchlo ma to, že my ako Slováci sme tam boli prvý raz, takže ja ako veľký slovenský fanúšik som ich sledovala,“ spresnila Hospodárová, pričom bez váhania „vypichla" duel, ktorý ju zaujal najviac: „Jednoznačne víťazstvo nad Talianskom. To už som bola na nás sakramentsky hrdá.“

Sympatická blondínka so širokým úsmevom spomína na jedného z našich reprezentantov - Roba Vitteka. „Bol tam našim najlepším strelcom, bol naozaj fantastický. To sme boli všetky doňho,“ hovorí Hospodárová, ktorá priznala, že nemá pevne stanovený klub, ktorému fandí.

„Je to skôr tak, že mám svojich obľúbených futbalistov a klubu, do ktorého prechádzajú, fandím aj ja. Napríklad som do Edinsona Cavaniho, takže som mala rada Paríž St. Germain, teraz milujem Manchester United. Na tých MS ma tiež upútal Diego Forlán,“ zdôvodnila. Ako doplnila, nie je to o vizáži, ale o kvalitách, ktoré daný hráč práve podáva.

Moderátorka markizáckych Športových novín bez okolkov vybrala obľúbenca aj zo slovenských trávnikov. „Volá sa Žofčák a samozrejme hrá v Michalovciach,“ uviedla.

Janka už bola na niektorých zápasoch Zemplínčanov, kde ju veľmi skúsený Igor Žofčák zaujal. „Bol v nich fantastický, či už ako tvorca hry, asistenta gólov alebo aj toho, kto ho vsietil. V tejto sezóne sa nám však veľmi nedarilo, takže verím, že nastávajúca bude lepšia,“ zaželala si.

Okrem jej srdcu blízkych Michaloviec, odkiaľ pochádzal jej otec, však vyzdvihla aj ďalších fortunaligistov. „Sú klasiky, o ktoré sa dá oprieť, ako Slovan, alebo aj Žilina je výborná, Dunajská Streda,“ vymenovala, hoci ako podčiarkla, Michalovciam je verná, hoci im to teraz až tak nešlo.

Fakt, že TV Markíza bude od novej sezóny exkluzívnym vysielateľom Fortuna ligy, hodnotí len v superlatívoch. „Myslím si, že je to perfektné, úžasné. Teším sa na to, ako sa my všetci v Markíze dostaneme do slovenskej Fortuna ligy, pretože sa ňou zaoberáme najmä počas víkendov, teraz však ňou budeme, v dobrom slova zmysle, zahltení celý týždeň,“ uzavrela.