02. 09. 2021 13:13 | SENICA/kc, TASR

Senica sa stala slovenským kráľom Instagramu. Môže za to príchod „indonézskeho Messiho"

Doteraz bol spomedzi slovenských klubov kráľom instagramu DAC Dunajská Streda, ktorý má silnú fanúšikovskú základňu v Maďarsku.

Senicu posilnil reprezentant Indonézie Egy Maulana Vikri.
Senicu posilnil reprezentant Indonézie Egy Maulana Vikri. Foto: FK Senica

Účastník najvyššej súťaze FK Senica sa takmer zo dňa na deň stal najsledovanejším slovenským futbalovým klubom na Instagrame. Môže za to príchod najnovšej posily - reprezentanta Indonézie Egyho Maulana Vikriho. Dvadsaťjedenročný ofenzívny stredopoliar prichádza na Záhorie z poľského tímu Lechia Gdansk, kde nedostával veľa príležitostí.

Egy Maulana Vikri je vo svojej krajine prezývaný aj „indonézsky Messi“. V roku 2017 ho The Guardian zaradil medzi 60 najtalentovanejších futbalistov s rokom narodenia 2000. Vikri reprezentoval Indonéziu v mládežníckych výberoch a na konte má už aj päť štartov a jeden gól za reprezentačný A-tím. 

 

Vo svojej rodnej krajine je mimoriadne populárny. Na Instagrame má 1,4 milióna followerov, čo sa okamžite odrazilo aj na sledovanosti FK Senica na tejto sociálnej sieti. Krátko pred oznámením prestupu mal klub zo Záhoria iba okolo 3000 followerov, za pár dní však ich počet zvýšil takmer dvadsaťnásobne a momentálne atakuje hranicu 60-tisíc fanúšikov.

Doteraz bol spomedzi slovenských klubov kráľom instagramu DAC Dunajská Streda, ktorý má veľkú fanúšikovskú základňu v Maďarsku. Profil klubu zo Žitného ostrova v súčasnosti sleduje vyše 47-tisíc ľudí.