18. 10. 2021 19:17 | TRNAVA/TV Markíza

Bezpečnostný analytik kritizuje usporiadateľov na trnavskom štadióne. Toto bola najväčšia chyba

Podľa zákona o organizovaní verejných športových podujatí má v prípade, aký nastal v Trnave, usporiadateľ vyzvať políciu na zákrok.

Futbaloví chuligani vtrhli na hraciu plochu.
Futbaloví chuligani vtrhli na hraciu plochu. Foto: TV Markíza

Ako si poradiť s agresívnymi fanúšikmi, sa začínajú pýtať po nedeľňajšom fiasku politici či bezpečnostní analytici. Na prípadnú zmenu legislatívy však nie je jednoznačná vôľa. Mnohí si myslia, že zákon stačí, chýba len vôľa usporiadateľov.

To, že v prípade nedeľňajšieho derby nepostupovali správne, tvrdí aj bezpečnostný analytik Martin Královič. Za najväčšiu chybu považuje samotné umožnenie stretu znepriatelených táborov fanúšikov, po ktorom sa podľa neho situácia vyhrotila.

Otázne je, ako problém násilia na štadiónoch riešiť. Podľa zákona o organizovaní verejných športových podujatí má v prípade, aký nastal v Trnave, usporiadateľ vyzvať políciu na zákrok. Tá si potom môže za zákrok pýtať od klubu peniaze. A možno práve toto je jeden z dôvodov, prečo sa organizátor do poslednej chvíle snaží privolanie polície odkladať, aby klubu nevznikli nejaké ďalšie náklady.

Viac v reportáži Adela Ghannama.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk