24. 03. 2016 09:39 | RIO DE JANEIRO/TASR

Suarez sa po dištanci za uhryznutie vracia do repre

Suarez za svoj skrat dostal zákaz štartu v deviatich medzištátnych dueloch plus štyri mesiace bez akejkoľvek futbalovej činnosti.

suarez.jpg
suarez.jpg Foto: footyroom.com

Uruguajčan Luis Suarez sa po takmer dvojročnej pauze vracia do medzinárodného futbalu. Elitný útočník si odpykal dištanc za uhryznutie Taliana Giorgia Chielliniho na MS 2014 a reprezentačnému trénerovi Oscarovi Tabarezovi bude k dispozícii na piatkový dôležitý duel kvalifikácie MS 2018 proti Brazílii.

Môj štýl nezmením

Suarez za svoj skrat dostal zákaz štartu v deviatich medzištátnych dueloch plus štyri mesiace bez akejkoľvek futbalovej činnosti. Pred piatkovým duelom proti Brazílii povedal, že už dlhšie pracuje na tom, ako kontrolovať svoje nervy a emócie na ihrisku.

"Myslím, že sa mi to darí. Musím však povedať, že nikto nezmení spôsob, akým hrám futbal. Stále budem behať, tlačiť na súpera a hádať sa v sporných momentoch," uviedol kanonier FC Barcelona.


Pre dištanc vynechal záver šampionátu v Brazílii, vlaňajšie majstrovstvá Južnej Ameriky i úvod kvalifikácie MS 2018. Na klubovej úrovni sa mu však darilo. Po prestupe z FC Liverpool do Katalánska vyhral s Barcelonou domácu Primera Division, Ligu majstrov i španielsky Kráľovský pohár. V aktuálnej sezóne nastrieľal za "blaugrana" v 47 zápasoch úctyhodných 46 gólov. "Som rozumnejší vo viacerých veciach. Z chýb som sa poučil. Veľmi sa teším, že sa vraciam do reprezentácie. Chýbali mi spoluhráči i podpora fanúšikov," dodal.

Uruguaj figuruje v tabuľke juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 po štyroch kolách na druhom mieste, na vedúci Ekvádor stráca tri body.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal