04. 05. 2016 15:49 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Šlachetné gesto z NHL: Hviezda Chicaga poslala videoodkaz Čišovskému

Nie je to prvá hviezda NHL, ktorá takto podporila chorého Mariána.

Futbalisti Viktorie Plzeň venovali titul bývalému slovenskému reprezentantovi Mariánovi Čišovskému. 19. mája
Futbalisti Viktorie Plzeň venovali titul bývalému slovenskému reprezentantovi Mariánovi Čišovskému. 19. mája Foto: Profimedia.sk

Futbalista Marián Čišovský trpí vážnou chorobou ALS. Jeho život sa tak zo dňa na deň rapídne zmenil. V boji s týmto zákerným ochorením mu však začali pomáhať kamaráti z futbalového klubu FC Plzeň, ktorí vytvorili charitatívnu organizáciu Spolek 28. Tú teraz podporila aj najväčšia hviezda zámorského hokejového klubu Chicago Blackhawks Patrick Kane.

Americký útočník sa o Čišovej chorobe dozvedel od česko-slovenskej skupiny spoluhráčov v Chicagu. Pre slovenského futbalistu natočil video, v ktorom mu daroval dres. „Ahoj, Čišo. Tento dres je pre teba. Želám veľa šťastia a buď silný," odkázal Kane Čišovskému.

Nie je to prvá hviezda NHL, ktorá takto podporila Mariána. V minulosti tak už spravil napríklad Tomáš Plekanec, Ľubomír Višňovský či Carey Price. Ešte väčšej podpore sa teší v radách futbalistov. Podpísané kopačky mu prichádzajú z celého sveta. Do charitatívnej dražby prispeli s odkazom pre Čiša aj také hviezdy ako Nani, Theo Walcott, Kevin Prince Boateng alebo Pavel Nedvěd.


VIAC Z Futbal