28. 07. 2016 13:44 | BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

Buď zažiaria alebo je koniec. Päť veľkých hráčov čaká rozhodujúca sezóna

Sezóna 2016/2017 bude zrejme pre nich posledná možnosť na zotrvanie vo svojich kluboch.

Hráč Bayernu Mehdi Beniata (vpravo) a hráč Manchestru Samir Nasri (vľavo) na archívnej snímke.
Hráč Bayernu Mehdi Beniata (vpravo) a hráč Manchestru Samir Nasri (vľavo) na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Veľkí hráči nie vždy znamenajú veľké výkony. Títo piati hráči v poslednom období herne stagnujú a ani zďaleka nenapĺňajú nádeje, ktoré sa do nich vkladajú. Sezóna 2016/2017 bude zrejme pre nich posledná možnosť na zotrvanie vo svojich kluboch.

Andy Carroll (West Ham)

Deväť gólov v 27 zápasoch je na útočníka, za ktorého Liverpool pred piatimi rokmi zaplatil 41 miliónov eur, skutočne málo. Mimochodom, šlo o najdrahšieho Angličana v histórii. Carroll, momentálne hrajúci za West Ham, sa pre slabú konkurenciu v anglickej reprezentácii dostal aj do nominácie na ME. V súčasnosti má Carroll 27 rokov a nutne potrebuje reštartovať svoju kariéru.

Andy Carroll na archívnej snímke.
Andy Carroll na archívnej snímke. Foto: TASR/AP
 

Pedro (Chelsea)

Rodák z Tenerife sa v sezóne 2009/2010 zapísal do histórie, keď ako prvý hráč dokázal skórovať v šiestich rozličných súťažiach (španielska La Liga, Španielsky pohár, Španielsky superpohár, Liga majstrov, Európsky superpohár a MS klubov). V Barcelone patril k oporám do okamihu, kým neprišli drahé akvizície Neymar a Luis Suárez. José Mourinho ho minulé leto vzal do Chelsea, mal navlas rovnaké gólové štatistiky ako Carroll.

Španielsky hráč Pedro Rodriguez (vľavo) a hráč Bosny a Hercegoviny Haris Medunjanin v prípravnom zápase.
Španielsky hráč Pedro Rodriguez (vľavo) a hráč Bosny a Hercegoviny Haris Medunjanin v prípravnom zápase. Foto: TASR/AP
 

Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal)

Stále len 23-ročný hráč má v podstate kariéru pred sebou, lenže je možné, že ak by mu sezóna 2016/2017 nevyšla, Arsenal už viac nebude mať o jeho služby záujem. Oxlade-Chamberlain vletel na scénu veľkého futbalu ako kométa, aj preto Arsenal za neho ako 18-ročného mladíka neváhal zaplatiť Southamptonu takmer 14 miliónov eur. Lenže v uplynulej sezóne strelil len jeden gól a niet divu, že ho Roy Hodgson nevzal na kontinentálny šampionát do Francúzska.

Alex Oxlade-Chamberlain (vľavo) v súboji o loptu s Marcelom Schmelzerom (Dortmund).
Alex Oxlade-Chamberlain (vľavo) v súboji o loptu s Marcelom Schmelzerom (Dortmund). Foto: TASR/AP
 

Marouane Fellaini (Manchester United)

Belgičanovi zrejme pozícia stredného záložníka viac uškodila ako pomohla, čo malo za následok značný úpadok jeho formy. V Evertone poväčšine pôsobil ako ofenzívny záložník a tento post mu svedčal oveľa viac. Fellaini má pred tridsiatkou a takisto sa dá očakávať, že ak ho nový kouč „červených diablov“ José Mourinho nepreberie k lepším výkonom, klub sa s ním rozlúči.

Belgický hráč Marouane Fellaini v súboji Talianom Matteo Darmianom.
Belgický hráč Marouane Fellaini v súboji Talianom Matteo Darmianom. Foto: TASR
 

Samir Nasri (Manchester City)

Kedysi obrovský talent francúzskeho futbalu sa borí s nevyrovnanými výkonmi už veľmi dlho. Výsledkom je neúčasť na MS 2014 v Brazílii, po ktorých sa vo veku 27 rokov rozhodol skončiť s reprezentáciou. V uplynulej sezóne laboroval s dlhším zranením a aj preto strelil len jeden gól. Rovnako ako Fellainimu či Pedrovi, aj Nasrimu ťahá na 30 rokov a nový kouč „The Citizens“ Pep Guardiola mu celkom iste nebude donekonečna dávať reparát.

Yaya Toure (vpravo) z Manchestru City sa raduje z gólu so spoluhráčmi Sergiom Agüerom (uprostred) a Samirom Nasrim.
Yaya Toure (vpravo) z Manchestru City sa raduje z gólu so spoluhráčmi Sergiom Agüerom (uprostred) a Samirom Nasrim. Foto: TASR
 


VIAC Z Futbal