17. 08. 2016 23:07 | BRATISLAVA/TASR

Plzeň neuspela v Bulharsku, Monako víťazne vo Villarreale

V nemajstrovskej vetve pútal pozornosť súboj dvojnásobného bývalého šampióna súťaže FC Porto, ktorý privítal AS Rím.

Kouč AS Rím Luciano Spalletii (v strede) si podáva ruku so spoluhráčmi.
Kouč AS Rím Luciano Spalletii (v strede) si podáva ruku so spoluhráčmi. Foto: AP

Český futbalový šampión Viktoria Plzeň so slovenským trénerom Romanom Pivarníkom prehral v prvom zápase play off Ligy majstrov 2016/2017 v Sofii s bulharským klubom Ludogorec Razgrad 0:2. Brankára hostí Matúša Kozáčika prekonal v 51. minúte z pokutového kopu Cosmin Moti a v 64. min. pridal druhý zásah domácich Virgil Misidjan. V drese Viktorie sa okrem Kozáčika predstavili aj ďalší štyria Slováci Patrik Hrošovský, Jakub Hromada, Michal Ďuriš a Marek Bakoš.

Poľský majster Legia Varšava, ktorý v 3. predkole vyradil slovenského šampióna AS Trenčín, uspel na ihrisku írskeho Dundalku, kde zvíťazil 2:0. Suverénne si v majstrovskej vetve počínal škótsky Celtic Glasgow, ktorý doma zdolal izraelský tím Hapoel Beer Sheva 5:2.

Zostrih zápasu Villarreal - AS Monaco

V nemajstrovskej vetve pútal pozornosť súboj dvojnásobného bývalého šampióna súťaže FC Porto, ktorý privítal AS Rím. Hostia si z horúcej portugalskej pôdy priniesli remízu 1:1, hoci už od 41. minúty hrali bez vylúčeného obrancu Thomasa Vermaelena. Španielsky Villarreal nestačil doma na AS Monaco, "kniežatám" podľahol 1:2.
Odvety play off sa budú hrať 23., resp. 24. augusta.

Zostrih duelu Porto - AS Rím

1. zápasy play off LM 2016/2017

majstrovská vetva:

Ludogorec Razgrad - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Góly: 51. Moti (z 11 m), 64. Misidjan
/Kozáčik a Hrošovský celý zápas, Hromada do 83. min., Bakoš do 77. min. a v 43. min. dostal ŽK, Ďuriš (všetci Plzeň) do 68. min./

Celtic Glasgow - Hapoel Beer Sheva 5:2 (3:0)
Góly: 39. a 45.+1 Griffiths, 9. Rogic, 73. Dembele, 85. Brown - 55. Maranhao, 57. Melikson

FC Dundalk - Legia Varšava 0:2 (0:0)
Góly: 56. Nikolics (z 11 m), 90.+4 Prijovic

nemajstrovská vetva:

FC Porto - AS Rím 1:1 (0:1)
Góly: 61. A. Silva (z 11 m) - 21. Monteiro (vl.), ČK: 41. Vermaelen (AS) po 2. ŽK

FC Villarreal - AS Monaco 1:2 (1:1)
Góly: 36. Pato - 3. Fabinho (z 11 m), 72. B. Silva, ČK: 87. Mendy (Monaco) po 2. ŽK